Відбувся Національний тристоронній круглий стіл «Гідна праця для молоді»

23 бер. 2012

За ініціативи Міжнародної організації праці та при підтримці Міністерства соціальної політики України 23 березня відбувся Національний тристоронній круглий стіл «Гідна праця для молоді».

У роботі круглого столу взяли участь Національний координатор МОП в Україні Василь Костриця, Перший заступник Міністра соціальної політики Василь Надрага, Заступник Голови Ради ФРУ, Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, представники ФПУ та КВПУ.

Основною ідеєю проведення цього круглого столу стало обговорення ефективності політики молодіжної зайнятості в Україні.

Як зазначив у своєму виступі Олексій Мірошниченко: «Останнім часом роботодавці дедалі більше уваги привертають проблемам зайнятості, … тим більше, що, за офіційними даними, майже половину незайнятих громадян, зареєстрованих у державній службі зайнятості як безробітні, становить молодь».

Серед основних причин, що викликають молодіжне безробіття, роботодавці бачать невідповідність обсягів та напрямів професійного навчання потребам економіки та ринку праці, недостатній рівень якості професійної підготовки, завищеними очікуваннями від роботи, що не завжди знаходять відповідний відклик у роботодавців, слабка професійна орієнтація молоді, починаючи зі школи.

Відповідно, для сприяння вирішення цієї складної ситуації, роботодавці пропонують сконцентрувати зусилля на розробці нових професійних стандартів, що базуються на компетентнісному підході, реформувати систему державного замовлення, залучивши до його формування роботодавців та їх об’єднання, піднести роль та значення профорієнтаційної роботи.