Федерація роботодавців України захистила єдиного українського виробника листового скла «Лисичанський склозавод «Пролетарій» від недобросовісного імпорту

8 трав. 2012

Федерація роботодавців України захистила єдиного українського виробника листового скла ПАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій» від можливої зупинки через неможливість конкурувати з імпортерами, які поставляли продукцію в Україну за демпінговими цінами.

Демпінговий експорт в Україну скла з Болгарії, Польщі, Білорусі, Туреччини та Росії у 2009-2010 роках призвів до зниження обсягів виробництва продукції лисичанським склозаводом “Пролетарій” на 31,15%, а обсягів продажу на внутрішньому ринку - на 20,39%. Загалом же частка “Пролетарія” у структурі продаж товару в Україні впала до 1,36%. До того ж завод був змушений продавати свою продукцію майже вдвічі нижче її собівартості.

21 лютого цього року Федерація роботодавців звернулася до Першого віце-прем’єр-міністра України Валерія Хорошковського зі зверненням щодо захисту економічної конкуренції на ринку листового скла. Результатом цього звернення стало протокольне доручення за результатами засідання Кабінету Міністрів України 18 квітня 2012 року, в якому йшлося про необхідність прийняття зваженого рішення в рамках антидемпінгового розслідування, яке завод ініціював ще у 2009 році.

Минулого тижня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про введення антидемпінгових мит строком на 5 років на імпорт термополірованого скла (флоат-скла) походженням з Болгарії, Польщі, Білорусі, Туреччини та з Росії.

Рішення вступить в силу з 28 травня 2012 року. Воно має стабілізувати роботу заводу.

Втручання Федерації роботодавців України стабілізувало роботу підприємства. Адже протягом останнього року стояло питання звільнення близько 1,2 тисячі працівників. “Пролетарій” є містоутворюючим підприємством, а тому його закриття могло призвести до виникнення соціальної напруги. Крім того, Україна могла втратити єдиного виробника листового скла.

 

Довідка. У Лисичанську з населенням 106 тисяч людей містоутворюючими підприємствами є Лисичанський нафтопереробний завод, Лисичанський содовий завод та Лисичанський склозавод «Пролетарій». Перші два підприємства зупинились.

Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ у березні 2012 року ініціював створення Реєстру монофункціональних міст та містоутворюючих підприємств України. В Україні з 459 міст 122 є монофункціональними. Це міста, життя в яких залежить від діяльності одного або кількох містоутворюючих підприємств. В них живе близько 2,5 млн. людей.

Реєстр мономіст та містоутворюючих підприємств України дозволить Федерації комплексно вивчити ситуацію. “Необхідно уважно подивитись та зрозуміти, що відбувається з такими містами, а потім – виходити до уряду з конкретними пропозиціями щодо покращення соціально-економічної сфери, аби стимулювати процеси розвитку цих міст”, – відзначив Дмитро Фірташ.