Держава і власники містоутворюючих підприємств повинні системно підтримувати мономіста – Дмитро Фірташ

7 трав. 2012

Київ, 7 травня 2012 року. Держава і власники містоутворюючих підприємств повинні спільно здійснювати системну підтримку мономіст. Монофункціональні міста будуть розвиватися, якщо в них з’являться нові підприємства і буде розвиватись малий та середній бізнес. Про це заявив Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ за підсумками проведених нарад з представниками бізнес-активів різних регіонів.

За словами Дмитра Фірташа, сьогодні чверть зі всіх українських міст – більш ніж 120 являються мономістами – їх розвиток цілком залежить від одного або декількох підприємств. В таких містах живе 2,5 мільйона українців. При цьому, на думку Голови ФРУ, мономіста мають великий потенціал для розвитку нового виробництва, малого та середнього бізнесу.

Федерація роботодавців України виступає за те, щоб держава, містоутворюючі підприємства, місцеві громади ефективно взаємодіяли. “В мономістах необхідно створювати нові робочі місця. Будувати нові виробництва, розвивати малий та середній бізнес – це задача підприємців. Задача держави та місцевих громад – створити умови для того,аби і великий, і малий бізнес могли нормально існувати. Необхідно змінити політику по відношенню до мономіст – не обіцяти допомогти, а дати бізнесу можливість розвиватись та розвивати ці міста”, – сказав Дмитро Фірташ.

Федерація роботодавців України вважає правильним, якщо в Україні проблеми мономіст будуть розглядатись на системному державному рівні, а уряд прийме нову Національну програму розвитку мономіст. За словами Дмитра Фірташа, Федерація роботодавців готова брати участь у формуванні цієї стратегії, а більшість власників містоутворюючих підприємств вже сьогодні готові брати на себе додаткові обов’язки по розвитку міської інфраструктури і комунальної сфери.  Але при цьому підприємства повинні отримувати підтримку з боку держави і місцевої влади. Держава повинна створити систему стимулів організаційного, регуляторного, податкового характеру, щоб спростити схему, за якою власники  містоутворюючих підприємств зможуть надавати допомогу своїм містам. На найближчому травневому засіданні Ради Федерації роботодавців буде розглянута низка конкретних пропозицій до уряду та Верховної Ради по внесенню змін до деяких нормативних актів.

При цьому Дмитро Фірташ закликав власників великих підприємств, від яких залежить розвиток мономіст, бути соціально відповідальними і брати на себе додаткові обов’язки за розвиток життя у місті. “Необхідно розуміти, що якщо ти – власник підприємства, від якого залежить ціле місто, – просто сплачувати податки, що зрозуміло необхідно робити, – не достатньо. Необхідно, щоб позиція власника змінювалась, була активною. Власники містоутворюючих підприємств, в першу чергу, зацікавлені у розвитку економічної різноманітності у місті, оскільки у кінцевому підсумку, від того, наскільки успішним буде місто, залежить успіх та ефективність самого підприємства. Ми всі дуже тісно взаємопов’язані ”.

Голова ФРУ відзначив, що поява нових виробництв, розвиток малого та середнього бізнесу знизить залежність моно міст від одного-двох великих містоутворюючих підприємств і надасть поштовх до формування повноцінного середнього класу, підвищення рівня життя в країні в цілому.

Довідка. В Україні 459 міст, 120 з них являються монофункціональними. Розвиток таких міст залежить від одного-двох великих підприємств. Для комплексного вивчення ситуації Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ у березні ініціював створення Реєстру мономіст та містоутворюючих підприємств України.  Його задача – комплексний аналіз проблем таких міст і підприємств для вироблення  стратегії економічного розвитку.