Роботодавці розпочинають активну участь в процесі імплементації Митного кодексу України

10 трав. 2012

Роботодавці розпочинають активну участь в процесі імплементації Митного кодексу України. Так, Спільний представницький орган сторони роботодавців на національному рівні (СПО роботодавців) вже звернувся до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням дати доручення центральним органам виконавчої влади, відносно включення представників СПО роботодавців до складу міжвідомчих робочих груп, що утворені з метою забезпечення реалізації Митного кодексу.

Нагадаємо, що СПО роботодавців брав активну участь в процесі розробки нового Митного кодексу, подаючи у 2011 році власний розроблений законопроект до Верховної Ради України  та  направляючи неодноразово до органів влади свої конкретні зауваження та пропозиції.

“Безумовно, прийняття нового Митного кодексу - це дуже позитивний, важливий і довгоочікуваний нами всіма крок. Проте, деякі норми прийнятого в квітні Верховною Радою Митного кодексу майже цілком нівелюють інші позитиви, що закладені у цьому документі. Саме тому, для роботодавців зараз вкрай важливо включитися в процес імплементації Митного кодексу”, – наголосив перший заступник Голови СПО роботодавців Дмитро Олійник.

Зокрема, недосконалий механізм визначення митної вартості товарів, який передбачає  необмежені можливості для корегування митної вартості митним органом та відсутність визначення вичерпного переліку додаткових даних, надання яких також можуть вимагати під час митного проходження вимагають законодавчого коригування та уточнення – вважають в СПО роботодавців.

На засіданні Кабінету Міністрів України, що відбулося 3 травня, був схвалений План організації підготовки проектів нормативно-правових актів, необхідних для забезпечення реалізації Митного кодексу України. Тому СПО роботодавців також звернувся до Міністра фінансів України Юрія Колобова з проханням надати для опрацювання роботодавцями проекти цих документів.

Довідка. Спільний представницький орган сторони роботодавців на національному рівні (СПО роботодавців) –  вищий представницький орган всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців, що був утворений 7 липня 2009 року. З 2010 року Головою СПО роботодавців є Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ. СПО роботодавців є підписантом Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України, всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців та всеукраїнськими профспілками і профоб’єднаннями.