Дмитро Олійник: Інформація про зміни у митному адмініструванні Росії, Білорусі та Казахстану дозволить українському бізнесу ефективніше прогнозувати свою економічну діяльність

18 черв. 2012

“Українському бізнесу важливо заздалегідь знати про всі зміни, що відбуватимуться у митному адмініструванні наших найближчих сусідів та партнерів – Росії, Білорусі та Казахстану.

Це дозволить бізнесу України прогнозувати свою економічну діяльність та складати бізнес-плани, уникаючи при цьому загроз, що можуть бути викликані тарифними змінами або, наприклад, змінами у митних процедурах цих країн”, – сказав заступник Голови Федерації роботодавців України Дмитро Олійник під час зустрічі з керівництвом найбільших бізнес-асоціацій Росії, Білорусі та Казахстану, що відбулась у Санкт-Петербурзі 15 червня, в рамках проведення бізнес-форуму “Єдиний економічний простір: нові можливості промислового розвитку”.

Президент Російського Союзу промисловців та підприємців Олександр Шохін та заступник Голови Федерації роботодавців України Дмитро Олійник  домовились обмінюватись інформацією про всі зміни, що плануватимуться та відбуватимуться у Митному союзі.

“Вже 4 роки минуло відтоді як Україна вступила до Світової організації торгівлі. Півроку тому Держдума Росії підписала протокол про приєднання до СОТ. Для нас цікавий обмін досвідом, що стосується членства наших країн у СОТ. То ж, ми також домовились з колегами, що являються учасниками СОТ, обмінюватись досвідом про захист наших національних товаровиробників та механізми ефективного використання можливостей, що існують в рамках членства в цій організації”, – резюмував заступник Голови ФРУ Дмитро Олійник.

До відома. Форум “Єдиний економічний простір: нові можливості промислового розвитку” організований Російсько-Білорусько-Казахстанським бізнес-діалогом, створеним в 2010 році провідними бізнес-асоціаціями трьох країн для відстоювання інтересів бізнесу при формуванні нормативно-правової бази та інших інструментів Митного союзу і Єдиного економічного простору.

Цього року в роботі форуму взяли участь Голова Уряду Росії Дмитро Медведєв, прем’єр-міністр Республіки Білорусь Михайло Мяснікович та прем’єр-міністр Республіки Казахстан Карім Масімов. Крім глав урядів, в роботі форуму взяли участь більше трьохсот представників бізнесу країн-учасниць Єдиного економічного простору, керівники Євразійської економічної комісії Віктор Христенко і Сергій Сидорський, віце-прем’єри Уряду Росії Михайло Дворкович та Ігор Шувалов.

Наступного року форум планується провести в столиці Казахстану, Астані.