На прохання ФРУ Уряд створить робочу групу з підготовки пропозицій для спрощення процедури відведення земельних ділянок сільськогосподарського та лісогосподарського призначення для потреб видобування будівельних матеріалів

21 черв. 2012

Створити робочу групу з підготовки пропозицій щодо спрощення процедури відведення земельних ділянок сільськогосподарського та лісогосподарського призначення для потреб видобування будівельних матеріалів доручив під час засідання Уряду 20 червня Прем’єр-міністр України Микола Азаров. Очолювати зазначену робочу групу Прем’єр доручив Першому віце-прем’єр-міністру України Валерію Хорошковському. Це рішення стало реакцією Кабінету Міністрів на відповідне звернення Федерації роботодавців України, яке озвучив під час зазначеного урядового засідання заступник Голови Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

До Федерації роботодавців надходили численні звернення від суб’єктів господарювання та національних асоціацій користувачів надрами. Всі вони наголошували на тому, що процедура  прийняття рішень про  надання  згоди  на вилучення лісових земельних ділянок та земельних ділянок сільськогосподарського призначення,  а також їх  передача  у  власність та оренда із зміною цільового призначення є досить складною  і довготривалою. Так, в ФРУ наводять приклад, що ПАТ «Волинь-цемент»  здійснювало погодження матеріалів щодо надання земельної ділянки в оренду протягом майже 2-х років.

Більшість користувачів надрами у своїх зверненнях до Федерації роботодавців відзначало, що також ускладнюють процедуру погодження матеріалів для надання земельних ділянок в оренду  чинні норми Регламенту Кабміну щодо повторних погоджень матеріалів в одному міністерстві чи відомстві при зміні їх керівників.

Створення сприятливих умов ведення бізнесу  та зростання інвестицій у сфері видобутку сировини для виробництва будівельних матеріалів лежить у площині спрощення процедури відведення земельних ділянок, які представлені землями сільськогосподарського та лісогосподарського призначення в межах до 5 Га. В Федерації роботодавців України наголошують, що це можливо зробити, через передачу повноважень стосовно надання дозволів на розробку проектів землеустрою та затвердження проектів землеустрою обласним державним адміністраціям.