Роботодавці назвали найбільш затребувані професії

22 черв. 2012

КИЇВ, 22 червня 2012 року. Найбільш затребуваними професіями сьогодні є інженери-технологи, конструктори, агрономи, агроінженери, апаратники, механіки, токарі, оператори промислових машин, слюсарі та електрозварювальники. Через п‘ять років – до 2017 року – перелік найбільш затребуваних професій поповниться будівельниками, настроювачами промислових комп‘ютерів, газопровідниками, інженерами контрольно-вимірювальних приладів та медсестрами.

Такі результати експертного опитування, проведеного Федерацією роботодавців України серед власників та керівників підприємств, які входять до складу ФРУ.

Експерти відзначили, що освітня система не задовольняє потреби реального сектору економіки у підготовці фахівців. Щоб подолати дефіцит професійних кадрів, необхідно створити систему планування розвитку промисловості та підготовки кадрів.

Крім того, необхідно популяризувати інженерно-технічні професії в середній школі, покращити систему контролю за якістю освіти та збільшити кількість часу, який відводиться для практичних занять.

Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ відзначив, що переорієнтація освітньої системи на реальні потреби української економіки дозволить значно скоротити безробіття серед молоді. «В Україні надлишок молодих спеціалістів, які здобули управлінські та гуманітарні спеціальності, і нестача інженерів та технологів, здатних забезпечити роботу промислових підприємств. Через це кожен п‘ятий молодий спеціаліст не може знайти роботу. Тому чим швидше Україна змінить систему підготовки кадрів, тим швидше буде мінімізоване молодіжне безробіття», – відзначив Дмитро Фірташ.