НКРЕ відкликала проект постанови, що затверджував Критерії визначення класів споживачів електроенергії

12 черв. 2012

КИЇВ, 12 червня 2012 року. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики відкликала проект постанови, що затверджував Критерії визначення класів споживачів електроенергії. У відповідному листі до Федерації роботодавців України, НКРЕ повідомила, що відкликала свої листи, якими раніше до зацікавлених міністерств та відомств був надісланий на погодження проект постанови комісії “Про затвердження Критеріїв визначення класів споживачів електричної енергії, диференційованих за ступенями напруги”.

“Сподіваємось, цей факт, є визнанням того, що запитання до постанови були не тільки у підприємств, а й у Національної комісії. Маємо надію, що НКРЕ доопрацює цей документ, врахувавши всі важливі для підприємств пропозиції та зауваження, які були надіслані Федерацією роботодавців раніше”, – сказав заступник Голови Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

Дмитро Олійник також зауважив, що у випадку набрання чинності постанови, що мало відбутись вже з 1-го червня цього року, більшість підприємств України була б переведена з першого класу енергоспоживання на другий. “Це призвело б до значного зростання тарифів на електроенергію. Як наслідок –  вимивання обігових коштів, удорожчання промислової продукції, а деякі з підприємств навіть були б вимушені зупинитися”, – наголосив заступник Голови ФРУ Дмитро Олійник.

Нагадаємо, що вищезазначеною постановою вилучалися положення, які дозволяють відносити споживачів, що приєднані до шин електростанцій та підстанцій електричної мережі напругою 220 кВ і вище, до 1 класу споживання, а також вилучалися субспоживачі 1 класу споживання, які визначаються по точці продажу основного споживача. Таким чином, споживачі, які відносяться до категорії „споживачі електричної енергії 1 класу” та приєднані до шин електростанцій, а також до шин підстанцій електричної мережі напругою 220 кВ і вище, повинні були б сплачувати електропередавальній компанії за ненаданні послуги по транспортуванню та пониженню електричної енергії, як складової тарифу 2-го класу.

Наразі, Федерація роботодавців України продовжує спостерігати за подальшою долею постанови НКРЕ, що має затвердити Критерії визначення класів споживачів електроенергії.

До відома. У другій половині травня цього року Федерація роботодавців України звернулась до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, Першого віце-прем’єр-міністра Валерія Хорошковського та Міністра економічного розвитку та торгівлі Петра Порошенка з проханням доопрацювати проект постанови “Про затвердження Критеріїв визначення класів споживачів електричної енергії, диференційованих за ступенями напруги”. Адже зазначена постанова викликала обурену реакцію провідних підприємств металургійної, машинобудівної та легкої промисловості України, для яких внаслідок прийняття постанови суттєво зросли б тарифина електричну енергію.