Баланс між освітою та ринком праці скоротить молодіжне безробіття

27 черв. 2012

Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ заявив, що переорієнтація освітньої системи на реальні потреби української економіки дозволить значно скоротити молодіжне безробіття.

“В Україні існує надлишок молодих фахівців, що опанували управлінські та гуманітарні спеціальності, і дефіцит інженерів-технологів, здатних забезпечувати роботу промислових підприємств. Через це кожен п’ятий молодий фахівець не може знайти роботу. Тому чим раніше Україна змінить систему підготовки кадрів, тим швидше буде мінімізоване молодіжне безробіття”, – підкреслив Дмитро Фірташ.

У Федерації роботодавців провели дослідження, які показали, що понад усе Україні не вистачає професіоналів інженерно-технологічного напрямку, агрономів, агроінженерів, апаратників, механіків, токарів, операторів промислових машин, слюсарів і електрогазозварювальників.    

Через п’ять років – до 2017 року – перелік найбільш затребуваних професій поповниться будівельниками, настроювачами промислових комп’ютерів, газопровідниками, інженерами контрольно-вимірювальних приладів і медсестрами, прогнозують в ФРУ, посилаючись на результати експертного опитування, проведеного Федерацією серед власників і керівників, які входять до її складу промислових підприємств і об’єднань.

Опитані експерти відзначили, що освітня система не задовольняє потреб реального сектору економіки в підготовці фахівців. Щоб усунути дефіцит професійних кадрів, необхідно створити систему планування розвитку промисловості та підготовки кадрів.

У ФРУ роблять акцент на пріоритетності популяризації інженерно-технічних професій у середній школі, а також на поліпшення системи контролю за якістю освіти і збільшенні кількості часу, відведеного для практичних занять.

За словами Голови Федерації роботодавців Дмитра Фірташа, рівень знань і навичок українських випускників не відповідає сучасним вимогам для роботи на виробництві.

“В українських училищах, вузах не вистачає лабораторій, обладнання, підручників. Тому молодь не зі своєї вини втрачає в кваліфікації”, – відзначив Дмитро Фірташ.

Для того щоб змінити ситуацію, Голова Федерації роботодавців вважає, що саме роботодавці повинні допомагати молоді, щонайменше, у наданні можливості пройти практику.

“Ми не відмовляємо студентам у практиці на підприємствах, що входять до Групи, і готові платити їм зарплату за час практики Але, на жаль, кадри, які готують українські ВНЗ, не відповідають вимогам сучасного виробництва”, – сказав Дмитро Фірташ.

Серед молоді у віці 15-24 року кількість безробітних сягає 20%. Це дуже тривожний показник з огляду на те, що рівень безробіття в нашій державі, визначений за методологією Міжнародної організації праці, становить 7,8%.