Модернізація системи профтехосвіти в Україні повинна бути включена до пріоритетів співпраці України та ЄС

6 лип. 2012

КИЇВ, 6 липня 2012 року. Модернізація системи професійно-технічної освіти в Україні повинна бути включена до пріоритетів співпраці України та ЄС. З такою ініціативою Федерація роботодавців України звернулась до Віце-прем’єр-міністра-міністра соціальної політики України Сергія Тігіпка та Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.

Загальною метою реалізації цього пріоритету, на думку Федерації роботодавців, є професіоналізація вітчизняної системи профтехосвіти, підготовка та перепідготовка робітничих кадрів та фахівців з метою підвищення їх конкурентоздатності на внутрішньому і зовнішньому ринках праці, а також зменшення рівня безробіття за рахунок кращої професійної підготовки. До того ж,  додають в ФРУ, введення такого пріоритету мотивується необхідністю ефективної реалізації завдань, поставлених у Програмі економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

“Успішна реалізація пріоритету модернізації системи профтехосвіти дозволить українській системі професійної освіти гнучко та оперативно реагувати на виклики і потреби ринку праці, зробити ефективною систему фінансування державного замовлення на підготовку фахівців, робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, а також забезпечить більш якісну професійну освіту. Крім того, значно скоротяться витрати державного бюджету,  в тому числі  за рахунок цільового фінансування програм підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації”, – наголосив заступник Голови Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

В Федерації роботодавців також відзначають, що модернізація системи професійної технічної освіти сприятиме забезпеченню кращого взаємозв’язку ринку освітніх послуг і ринку праці, підвищенню якості та ефективності системи професійного навчання кадрів на виробництві, запровадженню сучасної ефективної системи фінансування заходів з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників.

До відома. У 2013 році спливає час реалізації пріоритетів для співпраці в рамках затвердженого 23 листопада 2009 року Порядку денного асоціації Україна-ЄС, що були визначені Україною у 2009 році. Наступний період планування співпраці ЄС з країнами міжнародної ініціативи «Східне партнерство» та  Україною зокрема охоплюватиме 6-ти річний період – з 2014р. до 2020р.