Роботодавці наполягають на відкликанні законопроекту «Про внутрішню торгівлю»

27 лип. 2012

25 липня ц.р. Федерація роботодавців України спільно з Радою підприємців при КМУ провела круглий стіл на тему: «Визначення єдиної позиції бізнесу щодо законопроекту «Про внутрішню торгівлю».

У круглому столі взяли участь представники Мінекономрозвитку і торгівлі, Антимонопольного комітету України, галузевих бізнес асоціацій, торгівельних мереж.

Нагадаємо раніше ФРУ звернулась до Прем’єр-міністра України з проханням відкликати законопроект “Про внутрішню торгівлю”. Відповідному рішенню передувало уважне вивчення цього документу представниками малого та середнього бізнесу.

Відкриваючи засідання круглого столу, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Вячеслав Биковець, зокрема, зазначив, що законопроект “Про внутрішню торгівлю” містить низку системних недоліків. Так, законопроектом встановлені додаткові регуляторні обмеження для бізнесу, що протирічать вимогам Президента України припинити з боку контролюючих органів тиск на бізнес. У документі наявні системні недоліки, які створюють основу для додаткового надмірного втручання органів влади у господарську діяльність роботодавців, корупції та подальшої тінізації внутрішньої торгівлі, трудових відносин та заробітних плат.

Леонід Козаченко, Голова Ради підприємців при КМУ також зазначив про необхідність відкликання даного законопроекту, якщо бізнес бачить потребу  у врегулюванні даної сфери правовідносин, тоді необхідно підготувати концепцію нового закону, а можливо внести зміни до чинних законів.

Представники Асоціацій «Укркондпром», «Укртютюн» «Укрпиво», УСПП, Українська торгівельна асоціація, Європейської бізнес асоціації висловились за відкликання законопроекту та запропонували врегулювати низку проблемних питань у сфері торгівлі шляхом внесення відповідних змін до діючого законодавства.

Після обговорення тексту рекомендацій учасниками круглого столу в резолютивній частині рекомендацій круглого столу зазначено:

«Враховуючи вищевикладене, а також позицію більшості учасників круглого столу, вважаємо за необхідне рекомендувати Кабінету Міністрів України :

  • відкликати проект Закону України “Про внутрішню торгівлю” (реєстр. № 9443 від 10.11.2011р.) з Верховної Ради України;
  • доручити Міністерству економічного розвитку і торгівлі України провести за участю громадських організацій аналіз проблемних питань у сфері внутрішньої торгівлі, та, при необхідності, врегулювати їх шляхом внесення відповідних змін до законодавства».