Уряд підтримав позицію Федерації роботодавців про необхідність надання преференцій національним виробникам під час держзакупівель

27 серп. 2012

Одним із дієвих інструментів реалізації державної політики стимулювання  розвитку реального сектора економіки є надання преференцій національним виробникам під час державних закупівель – вважають в Федерації роботодавців України. Така позиції ФРУ була підтримана під час засідання Кабінету Міністрів 22 серпня 2012 року.

Уряд схвалив законопроект, який вносить зміни до Закону України  «Про здійснення державних закупівель». Ним передбачено запровадити включення до конкурсних умов державних закупівель умови щодо наявності в учасників таких закупівель власних виробничих потужностей або сервісу на території України.

“Це має створити додаткові конкурентні переваги для національних виробників під час їх участі у державних закупівлях та дозволить підвищити їх прозорість, сприятиме участі у конкурсних торгах саме виробників, а не посередницьких структур”, – вважає заступник Голови Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

Слід зазначити, що Президент України у травні місяці цього року в одному зі своїх доручень також визначив необхідність створення преференцій для вітчизняних виробників під час здійснення державних закупівель.

Успішними прикладами надання преференцій для національних виробників під час держзакупівель є приклади тих же самих США та Росії. Так в США законодавчо обмежені поставки для державних потреб товарів іноземного виробництва. Зокрема, під час будівництва державних об’єктів на території країни дозволяється використовувати тільки товари американського виробництва. А в Російській Федерації при проведенні конкурсу постачальник  вітчизняної продукції, перелік якої затверджується Мінекономрозвитку, на етапі оцінки і співставлення заявок, одержує додаткову перевагу по ціні в розмірі 15% порівняно з пропозиціями іноземних товарів. Крім цього, згідно законодавства, замовники, які здійснюють закупівлі за державні кошти, зобов’язані проводити закупівлі в обсязі від 10 до 20% у суб’єктів малого бізнесу.

ФРУ наразі опрацьовує пропозиції роботодавців щодо впровадження механізмів забезпечення пріоритетності закупівель підприємствами-монополістами та суб’єктами господарювання з державною часткою у статутному капіталі продукції, робіт, послуг вітчизняних виробників.