Дмитро Фірташ – бізнес має допомагати розвитку інфраструктури у селах та маленьких містах

21 вер. 2012

ЗАЛІЩИКИ, ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛ., 20 вересня. У райцентрі Заліщики Тернопільської області відкрито центральну районну лікарню, яка за рівнем технологічного оснащення є найсучаснішою серед районних закладів охорони здоров‘я  у Тернопільській, Чернівецькій та Івано-Франківській областях.

Реконструкція Заліщицької районної лікарні і добудова нових корпусів розпочалася у 2011 році за ініціативою і коштом Голови Ради Федерації роботодавців України, Голови Ради директорів Group DF Дмитра Фірташа, уродженця села Синьків Заліщицького району.

«На сьогоднішній день це одна з найсучасніших лікарень серед районних закладів охорони здоров‘я у Тернопільській, Чернівецькій та Івано-Франківській областях», – зазначив головний лікар Заліщицької районної лікарні Василь Романюк. За його словами, послугами лікарні можуть скористатись мешканці трьох областей – Тернопільської, Чернівецької та Івано-Франківської, оскільки лікарня знаходиться на кордоні цих регіонів. У Тернопільській області лікарня обслуговує майже 50 тисяч мешканців у 54 селах. Головний лікар Заліщицької лікарні відзначив, що за статистикою найбільш гострою проблемою для районних закладів охорони здоров‘я в Україні є відсутність сучасного лабораторного та діагностичного обладнання. «У багатьох районних лікарнях немає апаратів для проведення ультразвукового дослідження, ендоскопії. Рівень зношеності автомобільного парку, в тому числі парку автомобілів «швидкої допомоги», в середньому по Україні становить 70%», – відзначив Василь Романюк.

Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ відзначив, що бізнес має допомагати розвитку інфраструктури у селах та маленьких містах. «Сьогодні в селах та маленьких містах живе 21 мільйон людей. Ми всі бачимо, що є величезний розрив у рівні медичного забезпечення, інших сферах між мешканцями міст і сіл. Моє завдання як Голови Федерації роботодавців – сприяти тому, щоб підприємці більше допомагали селам та невеликим містечкам. Якщо кожен підключиться, то ситуація у країні зміниться», – сказав Дмитро Фірташ.

Протягом року у Заліщицькій районній лікарні була проведена капітальна реконструкція 6-ти існуючих будівель, і побудовані 4 нові корпуси лікарні. Зокрема, були збудовані та реконструйовані відділення швидкої допомоги, патологоанатомічне відділення, дезкамери, пральне відділення, гаражі, будівля приймально-діагностичного відділу, відділення анестезіології та реанімації, пологове відділення. Надбудований третій поверх де розташувалося  дитяче інфекційне відділення та господарські приміщення. Проведений капітальний ремонт поліклінічного приміщення, адміністративного корпусу, дитячого відділення, головного корпусу, інфекційного відділення, харчоблоку. Прокладено нову теплотрасу, водогін та каналізацію.

Лікарня отримала новий реанімобіль та п‘ять сучасних автомобілів швидкої медичної допомоги, закуплених у Німеччині. Бригади медиків завдяки обладнанню цих автомобілів здатні надати всю необхідну допомогу та допливти пацієнтів до лікарні.

В усіх без винятку корпусах і кабінетах встановлені нові меблі і нове найсучасніше медичне обладнання. Було закуплено новітню систему для проведення ультразвукової діагностики, відеоендоскопічну систему, апаратуру для трьох спеціалізованих рентгенкабінетів, інкубатори для новонароджених, нове лабораторне обладнання.

Заліщицька центральна комунальна районна лікарня розрахована на 180 ліжок. На базі Заліщицької лікарні функціонують такі відділення: терапевтичне на 40 ліжок, інфекційне відділення для дорослих – 15 ліжок, інфекційне відділення для дітей – 25 ліжок, хірургічне відділення – 35 ліжок, травматологічне відділення – 15 ліжок, акушерське – 15 ліжок, гінекологічне – 15 ліжок, неврологічне – 20 ліжок, реанімаційне – 6 ліжок.