Стартували офіційні переговори Уряду, роботодавців та профспілок з підготовки Генеральної угоди на новий строк

2 жовт. 2012

КИЇВ, 02 жовтня 2012 року. Стартували офіційні переговори з підготовки Генеральної угоди на новий строк. 1 жовтня представники Уряду, роботодавці та профспілки, утворивши Спільну робочу комісію з 15 повноважних представників від кожної Сторони, сіли за стіл переговорів.

Таким чином, у визначений законодавством строк – за 3 місяці до завершення діючої Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010-2012 роки, розпочались офіційні переговори сторін соціального діалогу з підготовки нової Генугоди.

Активна робота з підготовки Генеральної угоди на новий строк розпочалась ще у квітні цього року. Нові підходи до формування угоди, напрацьовані трьома сторонами, передбачають підписання угоди на тристоронній основі, а також оптимізацію її змісту з метою визначення загальних принципів та напрямків взаємодії сторін при формуванні політики в економічній, соціальній та трудовій сферах.

На першому засіданні було затверджено Регламент роботи Спільної робочої комісії та структуру проекту Угоди, яка складатиметься з трьох основних розділів, присвячених підтримці національного виробника та збільшенню зайнятості, оплаті і умовам праці, а також механізмам взаємодії Сторін в рамках соціального діалогу. Передбачається, що орієнтовний термін дії нової Генеральної угоди буде 3 роки – з 2013 по 2015 рік.

Наступне засідання Спільної робочої комісії планується провести 8 жовтня. На ньому розглядатиметься текст Загальних положень та Розділ І «Підвищення конкурентоздатності національного товаровиробника та забезпечення зростання зайнятості».

Довідково

Генеральна угода укладається відповідно до Закону України „Про колективні договори і угоди”, яким визначено правові засади розробки, укладення та виконання колективних договорів і угод з метою сприяння регулюванню трудових відносин та соціально-економічних інтересів працівників і власників. Нова Генеральна угода стане 11-ою, що була укладена за часів незалежності України.