На АТ «Ветропак Гостомельський склозавод» проведено прес-тур, присвячений організації безпечних умов праці на українських підприємствах

4 жовт. 2012

Чинна система пільг і компенсацій економічно не спонукає роботодавців поліпшувати умови праці на підприємствах  і є однією з головних причин негативної ситуації в сфері охорони праці. Про це заявив заступник Голови Федерації роботодавців України Дмитро Олійник в ході прес-конференції «Безпечні умови праці – життя і здоров’я працівників», що відбулась 3 жовтня 2012 року, на АТ «Ветропак Гостомельський склозавод».

За його словами, в першу чергу, це відбувається через відсутність залежності зменшення витрат на пільги і компенсації від обсягів коштів, вкладених роботодавцем у безпеку і здоров’я працівників. Іншим аспектом проблем в сфері охорони праці є відсутність безпосередньої залежності права людини на отримання пільг і компенсацій від реальних умов праці, які мають визначатись виключно за результатами атестації конкретного робочого місця. “Слід відмовитись від «спискового» методу визначення на рівні держави виробництв, робіт, посад, професій, категорій, цехів тощо, зайнятість на яких дає права на пільги, та зосередитись на встановленні рівня шкідливості впливу умов праці на кожному конкретному робочому місці”, – сказав Дмитро Олійник.

Більш того, як наголосив Дмитро Олійник, іноді складно знайти той чи інший нормативний документ, навіть якщо ти і дізнався про його існування раніше, ніж до тебе прийшов контролер Держгірпронагляду. Доступність і відкритість норм з охорони праці — суттєва проблема для багатьох підприємств, яка, на жаль,  чомусь не надто турбує наглядові органи.

Директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Валерій Акопян також відзначив, що найближчим часом необхідно розглянути питання щодо економічного стимулювання роботодавців до створення належних умов праці шляхом диференціації страхових тарифів. Також Валерій Акопян підкреслив, що в Європі особливу увагу у разі настання нещасного випадку приділяють наданню першої домедичної допомоги потерпілим. Адже саме якість та своєчасність домедичної допомоги відіграє важливу роль у процесі подальшого лікування потерпілого і не рідко вирішує стан його здоров’я та працездатність у майбутньому.

Перед початком прес-конференції на Гостомельському склозаводі було проведено прес-тур, на якому всі учасники прес-конференції та запрошені журналісти ознайомилися, на прикладі конкретного підприємства, з організацією системи управління охороною праці.

Участь у прес-турі також взяли  заступник Голови Федерації профспілок України Сергій Українець, перший заступник директора Національного науково-дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці Юрій Шульга, голова правління АТ «Ветропак Гостомельський склозавод» Андрій Гірник, голова правління Київської обласної організації роботодавців, промисловців і підприємців Віктор Воронін та голова Київського обласного об’єднання організацій роботодавців Василь Піддубний.