Роботодавці мають зауваження до законопроекту, що направлений на покращення умов ведення бізнесу в Україні

19 жовт. 2012

Роботодавці підтримують ідею Міністерства соціальної політики про внесення до законодавства змін, спрямованих на покращення умов ведення бізнесу в Україні. У той же час підготовлений Мінсоцполітики законопроект  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення умов ведення бізнесу в Україні» викликає у роботодавців низку зауважень.

Передусім, Федерація роботодавців вважає неприйнятною практику введення в дію законів, що суттєво змінюють системні норми з оподаткування, через 1-2 місяці після їх прийняття – до того ж в порушення чинних норм Податкового та Бюджетного кодексів.

Крім того, як зауважують в Федерації роботодавців України, матеріали, які подані разом із вищезазначеним законопроектом не містять жодних розрахунків наслідків набрання чинності запропонованими змінами. “Оскільки відсутні розрахунки, незрозумілим залишається те, як саме буде обраховуватись дохідна частина Державного бюджету на 2013 рік. Законопроект, що очевидно зачіпає доходну частину бюджету, в окремих випадках не містить компенсаторів втрат бюджету, наприклад, відносно скасування місцевих податків. Хоча, безперечно, з необхідністю відміни неефективних податків роботодавці погоджуються”, – наголосив заступник Голови Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

В ФРУ відзначають, що законопроект також містить і суто технічні помилки. Так, у ньому пропонується запровадити річний звітний податковий період при оподаткуванні прибутку підприємств. Але зазначене питання вже врегульоване у Податковому кодексі іншим законом.  Інший приклад – зміни, згідно з якими пропонується запровадити реєстрацію первинних документів платниками ПДВ – продавцями в Єдиному реєстрі первинних документів, фактично «заднім числом».

Федерація роботодавців не може погодитись і з пропозицією, що стосується визначення бази оподаткування екологічного податку при здійсненні першої реєстрації транспортних засобів, виходячи з об’єму циліндру двигуна, оскільки така прив’язка бази оподаткування не має ані економічного сенсу, ані доцільності з точки зору охорони навколишнього середовища.

Також в Федерації  роботодавців наголошують на недоцільності визначення плати за землю у якості одного з видів рентної плати, оскільки за своєю економічною сутністю плата за землю належить до податків на майно.