На звернення ФРУ Уряд схвалив законопроект, що приводить Податковий кодекс у відповідність до нового КВЕД

24 груд. 2012

На звернення Федерації роботодавців України Уряд схвалив законопроект, що приведе Податковий кодекс у  відповідність до нового Класифікатору видів економічної діяльності. Проект Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зміни класифікації видів економічної діяльності” було схвалено під час засідання Кабінету Міністрів України 14 грудня 2012 року.

У жовтні цього року Федерація роботодавців зверталась до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханнямдоручити відповідним центральним органам виконавчої влади терміново підготувати законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, що приведуть кодекс у відповідність до нового КВЕД. Затягування з вирішенням питання ставить під загрозу розвиток таких пріоритетних для держави галузей економіки, як сільськогосподарське машинобудування, суднобудування, літакобудування.

Довідка.

01 січня 2012 року набув чинності  затверджений Держспоживстандартом України  Класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД) ДК 009:2010. Він відповідає європейській класифікації видів економічної діяльності (NACE, rev.2). Перехід на новий КВЕД відбувається протягом всього 2012 року, коли одночасно з новим КВЕД ДК 009:2010 є чинним КВЕД ДК 009:2005.

Починаючи з 2013 року, КВЕД ДК 009:2005 втратить свою чинність.