Якісна професійна підготовка молоді – найбільш ефективний спосіб боротьби з безробіттям серед молоді

8 квіт. 2013

Якісна професійна підготовка молоді є найбільш ефективним способом боротьби з безробіттям серед молоді. На цьому наголосив заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олег Шевчук, виступаючи 8 квітня на 9-ій Європейській регіональній зустрічі Міжнародної організації праці, що проходить цього року в Осло (Норвегія).

Урядовці, представники роботодавців і працівників 51 держави з Європи та Центральної Азії, зібрались у столиці Норвегії аби обговорити шляхи розвитку регіону в умовах триваючої фінансової, економічної і соціальної кризи. Однією з ключових тем для обговорення стала проблема зайнятості молоді.

“В Україні питання зайнятості молоді є одним з найбільш важливих, яке  підіймається за останні роки. Незважаючи на велику кількість випускників, внутрішній ринок праці, як і раніше, залишається незбалансованим”,  – відзначив в ході свого виступу заступник Голови Ради ФРУ Олег Шевчук.

Олег Шевчук також зазначив, що однією з ключових проблем є низький рівень професійних навичок, які студенти отримують в різних освітніх установах. “Для вирішення цього питання українські роботодавці ініціювали створення Національної рамки кваліфікацій та беруть активну участь у розробці Національної системи кваліфікацій. Після майже року роботи Національної рамки кваліфікацій її було схвалено українським урядом. Зараз ми наближаємось до розробки національних професійних стандартів”, – поінформував Олег Шевчук.

Завершуючи свій виступ заступник Голови Ради ФРУ Олег Шевчук наголосив на тому, що українські роботодавці готові  продовжити обговорення цього питання на щорічній зустрічі європейських роботодавців, яка у вересні 2013 року проходитиме у Києві.