ФРУ підготує рекомендації для вдосконалення системи професійної освіти

22 квіт. 2013

Сучасні виклики та завдання для професійної освіти в Україні стали ключовою темою для круглого столу, що був проведений у Києві на минулому тижні, за ініціативи Федерації роботодавців України та Голови Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців Павла Штутмана.

Активну участь удискусії, крім роботодавців, взяли також і представники Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики України, представники навчальних закладів та Інституту професійно-технічної освіти.

За словами заступника Голови Ради Федерації роботодавців України Олега Шевчука, питання професійної освіти та  молодіжної зайнятості були ключовими і під час дискусії на регіональній конференції Міжнародної організації праці в
Осло, що відбулась на початку квітня цього року.

Серед питань, що були винесені на круглий стіл – забезпечення потреб економіки України якісними професійними кадрами, сучаснийстан професійно-технічної освіти в Україні та спільні виклики для системи ПТО та роботодавців.

Жваву дискусію серед учасників викликав розгляд проблем, пов’язаних із станом вищої освіти. Зокрема, член Ради ФРУ, Голова Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців Павло Штутманвідзначив, щосистема освіти в Україні знаходиться в стадії деградації і потребує серйозних реформ.

Крім цього, учасниками круглого столу активно обговорювались заходи для стимулювання роботодавців брати активну в організації навчального процесу у закладах освіти та участь роботодавців в управлінні навчальним закладом, а також готовність роботодавців та їх об’єднань брати участь у формуванні середньострокового прогнозу потреби у працівниках.

Учасники заходу ознайомились з досвідом організації підготовки кадрів для сфери сільського господарства та визначилися із поточними завданнями для організацій роботодавців з метою якісного покращання системи підготовки кадрів в Україні.

За результатами круглого столу Федерацією роботодавців України будуть підготовлені відповідні рекомендації, що будуть надіслані органам влади та іншим зацікавленим особам.