Україна може скоротити імпорт на 10-15%, якщо буде реалізовано програму імпортозаміщення у хімічній галузі

24 трав. 2013

КИЇВ, 23 травня 2013 року. Україна може скоротити імпорт на 10-15%, якщо реалізує програму імпортозаміщення у хімічній галузі, заявив Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ.

«Захист та розвиток внутрішнього ринку – це великий ресурс української економіки, який до кінця не використовується. Багато галузей можуть випускати продукцію, яка сьогодні завозиться з інших країн. Тільки по хімії потенціал імпортозаміщення складає 10-13 млрд. доларів на рік», – відзначив Голова Ради Федерації роботодавців України.

За його словами, Україна може налагодити виробництво виробів із гуми, пластмас, хімічних волокон, шин. Сьогодні близько 80-90% цих виробів Україна імпортує.

«Розвиваючи виробництво в Україні, ми створимо нові робочі місця. Наші підрахунки показують, що якщо в Україні буде випускатись та продукція, яка сьогодні завозиться, у хімічній та суміжних галузях буде створено близько 150-200 тисяч нових робочих місць», – сказав Голова Федерації роботодавців України.

Дмитро Фірташ відзначив, що Україна може слідувати прикладу розвинених країн, які з початку кризи намагаються скоротити обсяги імпорту та завантажують виробничі потужності всередині країни.

Довідка. 26 травня в Україні відзначається День Хіміка. На 6,5 тисячах українських хімічних підприємств працюють більше 125 тисяч людей. Підприємства хімічної галузі випускають близько 120 тисяч найменувань продукції, яка поставляється на внутрішній ринок та експортується у понад 80 країн на чотирьох континентах.

За даними Державної служби статистики України, у 2012 році на продукцію підприємств хімічної галузі припадало 8,9% всього експорту (6,058 млрд. доларів).