Дмитро Олійник:Підвищення конкурентоспроможності національного бізнесу це страховка від інтеграційних ризиків

27 трав. 2013

Київ, 27 травня 2013 року. Україна має сконцентруватись на проведенні внутрішніх економічних реформ та підвищенні конкурентоспроможності національного бізнесу. Про це заявив заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник за результатами конференції, що відбулась минулого тижня, за підсумками конкурсу «Україна XXI століття: цивілізаційний вибір». Експерти та активне студентство зі всієї країни зібралися у Києві, щоб обговорити, яким шляхом нині має рухатись Україна – до Митного Союзу чи до ЄС.

За словами заступника Голови Ради ФРУ Дмитра Олійника, незалежно від подальшого спрямування інтеграційного вектора, для українського бізнесу та держави в цілому, сьогодні важливо прискорити реформи у сфері умов ведення бізнесу. “При цьому важливо розуміти,  що якість цих реформ має визначатись не місцями у поважних міжнародних рейтингах, а кількістю створених нових виробництв, робочих місць, обсягами залучених інвестицій у виробництво”, – наголосив заступник голови Ради ФРУ Дмитро Олійник.

Сьогодні і серед політиків, і в суспільстві, триває досить напружена дискусія щодо доцільності того чи іншого інтеграційного вибору України. Кожен з актуальних сценаріїв інтеграції України має свої економічні переваги і втрати для України. Європейський союз – величезний споживчий ринок, розвинуті державні інститути та сучасне законодавство, високотехнологічну економіку, сприятливі умов для ведення бізнесу. Митний союз – ключовий ринок для українського експорту, найбільший постачальник енергоносіїв та широкі історичні коопераційні зв’язки.

“Реальне реформування економіки, забезпечення прозорості і прогнозованості прийняття рішень на державному рівні, які суттєво впливають на бізнес – це ті умови, що суттєво знизять ризики від реалізації будь-якого з інтеграційних сценаріїв”, – резюмував Дмитро Олійник.