Олег Шевчук: Стійка зайнятість – найважливіша умова наповнення бюджетів усіх рівнів та стимулятор економічного зростання

18 черв. 2013

Стійка зайнятість – найважливіша умова наповнення бюджетів усіх рівнів та стимулятор економічного зростання. Проте ситуація на українському ринку праці залишається інституційно неврівноваженою. На цьому сьогодні у Каневі наголосив заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олег Шевчук, під час наради, що була присвячена новим інструментам підвищення ефективності роботи Державної служби зайнятості.

Участь у нараді взяли Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, голова Державної служби зайнятості Марина Лазебна, перший заступник Голови Черкаської ОДА Володимир Вовченко та керівники регіональних центрів зайнятості.

За словами, Олега Шевчука, в Україні відсутні ефективні підходи і злагоджені заходи, які могли б забезпечити умови ринкової рівноваги. “Найбільш гостро економічні, соціальні і психологічні наслідки нестабільності на ринку праці відчуває на собі молодь. Адже, саме вона, у порівнянні з іншими соціальними групами населення, має найбільшу соціальну й професійну перспективу, проте і вагому вразливість”, – відзначив заступник Голови Ради ФРУ Олег Шевчук.

Олег Шевчук також нагадав всім учасникам наради про те, що роботодавці вже беруть активну участь у реформуванні ринку праці. Ця робота, за його словами,  відбувається в рамках підписаних, у червні 2012 року, двох стратегічних документів. “Таким документом є підписана у Женеві  українською тристоронньою делегацією Програма гідної праці для України на 2012-2015 роки, де Україна стала однією з небагатьох країн, яка підписала подібну Програму співпраці із Міжнародною організацією праці. Також урядом, роботодавцями та профспілками була підписана Національна тристороння угода про зайнятість і робочі місця – відповідно до якої роботодавцям необхідно не тільки створювати робочі місця, а й брати участь у підготовці кадрів для них” – зазначив Олег Шевчук.

Заступник Голови Ради ФРУ Олег Шевчук підкреслив, що роботодавці є одними з ключових гравців на ринку праці в усьому світі. Адже, акцентував він, саме роботодавці, по суті, головним чином формують попит на спеціалістів.  “Сьогодні Україні необхідно привести професійний і освітній рівень економічно активного населення у відповідність до вимог ринкової економіки”, – сказав Олег Шевчук. А для цього, за його словами, роботодавці повинні брати активну участь у формуванні попиту на підготовку фахівців, а також необхідно збалансувати ринок праці в освітньо-кваліфікаційному розрізі та запровадити національну систему кваліфікацій – резюмував Олег Шевчук.

Довідка.

За даними Міжнародної організації праці, після паузи в 2010-2011 роках, рівень безробіття у світі  продовжує зростати. Лише за останні пів року у ЄС один мільйон чоловік втратили роботу. На даний час у Європі нараховується на 10 мільйонів безробітних більше, ніж на початок кризи. Найбільше постраждали молоді і низькокваліфіковані працівники.

В Україні, за даними Державної служби зайнятості, станом на 1 червня 2013 року, кількість зареєстрованих безробітних становила 501,0 тис. осіб.