Уряд зареєстрував у Парламенті законопроект, що вносить зміни у регулювання містобудівної діяльності

17 черв. 2013

Уряд відреагував на цьогорічне звернення Федерації роботодавців України, вжити невідкладних заходів для створення сприятливого інвестиційного клімату у будівництві. 11 червня на розгляд Верховної Ради Урядом був внесений законопроект, що містить зміни регулювання містобудівної діяльності (№ 2285а).

Серед проблем, на яких ФРУ найбільше наголошувала у своєму зверненні до Кабінету Міністрів – вимагання від бізнесу документів, надання яких не передбачено законодавством та значна кількість перевірок контролюючими органами. Крім цього, ФРУ пропонувала запровадити симетричну з бізнесом відповідальність за неправомірні дії посадових осіб держорганів, а також модернізувати державні будівельні норми та стандарти у відповідності до сучасної практики у  сфері будівництва.

В Федерації роботодавців України проаналізувавши вже згаданий законопроект, відзначають, що він містить важливі і довгоочікувані законодавчі ініціативи. Серед таких – скорочення строку видачі технічних умов з 15 до 10 робочих днів, затвердження Урядом порядку віднесення об’єкта будівництва до категорій складності та порядку підключення закінченого будівництвом об’єкта до інженерних мереж, а також удосконалення процедури подання декларації про виконання підготовчих і будівельних робіт.

В ФРУ також зазначають, що у законопроекті передбачено право замовника будівництва оскаржувати у суді рішення відносно відмови в реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації та видачі сертифіката, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, які належать до IV і V категорій складності. Крім цього, у разі прийняття Парламентом згаданого законопроекту, замовник  будівництва матиме право оскаржити у суді рішення, що обмежує забудову земельної ділянки і її відведення у разі відсутності затвердженого детального плану територій  відповідно до генерального плану населеного пункту – резюмують в Федерації роботодавців України.