Вперше в Україні проводиться фестиваль галузевих музеїв ГМК

17 черв. 2013

Федерація роботодавців гірників України (ФРГУ) та Федерація металургів України (ФМУ) виступили з ініціативою провести огляд-фестиваль музеїв підприємств гірничо-металургійного комплексу (ГМК) країни. Ідея отримала активну підтримку у потенційних учасників, адже вперше з часів незалежної України проявлено настільки серйозний і живий інтерес до історії становлення ГМК.

Свою участь у конкурсі вже підтвердили 10 музеїв, що діють на підприємствах. Мета конкурсу, за словами його організаторів, – привернути увагу громадськості до історії найбільших підприємств галузі, які протягом майже століття складають основу і головний «нерв» економіки нашої країни. “Крім того, – як зазначив генеральний директор Федерації металургів України Сергій Притоманов, – ми сподіваємось налагодити більш тісну взаємодію і співпрацю між музеями ГМК”.

“Більшість великих підприємств ГМК є містоутворюючими, їх будівництво і становлення дало поштовх розвитку всього регіону”, – підкреслила керівник представництва Федерації роботодавців гірників України в Дніпропетровській області Тетяна Покотило. “Їхня історія, так само як і сьогоднішня діяльність, – надбання і предмет гордості не тільки трудових колективів, а й усіх мешканців краю. Ось чому так важлива популяризація цієї історії, яку впродовж десятиліть дбайливо зберігають музейні експозиції  заводів і комбінатів. По суті, це культурно-історична спадщина цілих поколінь українських гірників і металургів”, – сказала Тетяна Покотило.

Переможців фестивалю визначатимуть у 7 номінаціях:

1.      «Віхи історії» (розкриття історії регіону, підприємства, родовища);

2.      «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!» (тема Великої Вітчизняної війни);

3.      «Наша гордість і слава!» (люди і трудові династії, якими пишається підприємство);

4.      «Виробництво, наша продукція, наші партнери»;

5.      «Художнє оформлення музею»;

6.      «Унікальний експонат»;

7.      «Історична цінність» (наявність в експозиціях справжніх історичних матеріалів).

Кожен учасник огляду може стати переможцем у кількох номінаціях, як і кілька переможців можуть бути в одній номінації. У даному проекті ФМУ і ФРГУ виступають організаторами, а експертами – колегіально фахівці музейної справи – представники музеїв. Головою огляду-фестивалю обрано заступника генерального директора ФМУ Вадима Федорука.

Галузевий фестиваль музеїв ГМК стартував 6 червня і триватиме до 10 липня 2013 року.

Довідково.

Федерація металургів України та Федерація роботодавців гірників України є членами Конфедерації роботодавців України.

Федерація металургів України об’єднує та представляє інтереси 9 організацій роботодавців. На підприємствах, які входять до її членських організацій працює близько 101 тисячі працівників. До Федерації металургів входять підприємства ГМК України, які належать найбільшим фінансово-промисловим групам – «МЕТІНВЕСТ ХОЛДІНГ», «Group DF», корпорації «Індустріальний союз Донбасу», корпорації «ІНТЕРПАЙП», групи «Приват» та ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”.

Федерація роботодавців гірників України об’єднує та представляє інтереси 20 організацій роботодавців. На підприємствах, які входять до її членських організацій працює близько 135 тисяч працівників.