Заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко виступив на 102-й Міжнародній конференції праці

19 черв. 2013

ЖЕНЕВА, ШВЕЙЦАРІЯ, 19 червня 2013 року. Створюючи майбутнє з гідною працею, уряд, роботодавці і профспілки повинні у повній мірі усвідомлювати своєчасність та актуальність такого вектору. Про це сьогодні сказав заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко в ході свого виступу на 102-й сесії Міжнародної конференції праці (МОП).

Цього року у заході беруть участь близько 5000 представників урядів, організацій роботодавців та профспілок зі 185 держав-членів МОП.

У своїй доповіді заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко висловив схвильованість з приводу впливу процесів, що відбуваються у світовій економічній та фінансових системах, на сферу зайнятості та соціальної захищеності. “Переконаний, що дана Конференція повинна більш чітко і однозначно висловитись на підтримку тих країн, які шукають вихід з положення, через проведення довгострокових і системних реформ”, – сказав Олексій Мірошниченко.

“Ми вже робимо перші кроки на шляху до реформування ринку праці, про що свідчить навіть той факт, що Україна стала однією з небагатьох країн, яка підписала у минулому році із МОП Програму гідної праці для нашої країни на 2012-2015 роки”, – відзначив заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко. Він поінформував учасників конференції про те, що в Україні ще продовжується процес консолідації ділових кіл, головною метою якого є максимально ефективна участь роботодавців у вирішенні проблемних питань у житті держави.

“Безперечно, однією з пріоритетних задач для сучасного українського бізнесу є створення гідних робочих місць та стійка зайнятість”, – підкреслив Олексій Мірошниченко. За його словами, українські роботодавці мають намір продовжувати активно брати участь у розробці професійних стандартів, оновленні освітніх програм, посилювати вплив професійної орієнтації, особливо в школі, сприяти поширенню принципів дуальної системи підготовки спеціалістів, і особливо інженерно-технічних професій. “Все це дозволить знизити рівень безробіття, і особливо серед молоді, а випускники учбових закладів не будуть опинятись на біржі праці, якщо отримана ними освіта буде відповідати сучасним вимогам роботодавців”, – наголосив заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко.

Провідними темами цьогорічної двотижневої Конференції МОП стали соціальний захист, сталий розвиток та соціальний діалог. “Створюючи майбутнє з гідною працею” – є основним девізом конференції. Делегати також обговорили питання створення «зелених» робочих місць, захисту прав домашньої прислуги і проблему ліквідації дитячої праці.

Довідка.

Міжнародна організація праці (МОП) входить до складу Організації Об’єднаних Націй. Членами МОП є 150 національних організацій роботодавців зі 143 країн світу. Федерація роботодавців України є членом МОП і щороку представляє українських роботодавців на конференції у Женеві. Цього року делегатом від роботодавців виступив заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко, а його заступником  Вячеслав Биковець.