Азербайджанський та український бізнес зацікавлений у співпраці

20 черв. 2013

Український та азербайджанський бізнес розширюватиме свої  партнерські та ділові контакти. Така домовленість була досягнута під час візиту делегації Федерації роботодавців України  на  IV з’їзд  Конфедерації організацій роботодавців Азербайджанської республіки, що пройшов у Баку 18 червня 2013 року. Представляли Федерацію роботодавців України її генеральний директор Руслан Іллічов та Голова Федерації машинобудівної промисловості України Григорій Дашутін.

Делегація ФРУ зустрілась із переобраним ПрезидентомКонфедерації організацій роботодавців Азербайджану Мамедом Мусаєвим. В ході цієї зустрічі обговорювалось питання підписання Угоди про співробітництво між обома організаціями. Підписання заплановане на вересень місяць цього року, у Києві, під час зустрічі Європейських членів Міжнародної організації роботодавців, проводити яку у 2013 році випала честь Федерації роботодавців України. Як поінформував генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов, азербайджанська сторона також виступила з ініціативою до українських роботодавців створити Раду ділової співпраці, яка дозволить реалізовувати конкретні цікаві економічні та інвестиційні проекти між діловими колами обох країн.

“Наразі Уряд та роботодавці Азербайджану активно працюють над розробкою дуже важливого для економіки країни документу – Кодексу конкурентоспроможності, основною метою якого є підтримка національного виробника в усіх секторах економіки”, – зазначив Руслан Іллічов. За його словами, азербайджанці в останні роки взагалі роблять великий акцент на структурних економічних реформах, і зокрема, розвитку власного виробництва. “Свідченням цього є розташування Азербайджану у глобальному рейтингу конкурентоспроможності на 46 місці, серед 144 країн світу. В той час, як Україна займає поки що 73 місце”, – зауважив генеральний директор ФРУ. Він також зазначив, що тільки за останні роки, Азербайджан налагодив виробництво власного цукру, частину з якого вже, навіть, експортує до інших країн. “Якщо ще кілька років назад ця країна імпортувала цукор, курятину і молочну продукцію, в тому числі і з Україні, то вже зараз вони відкривають власні птахофабрики та мають молочку власного виробництва”, – підкреслив Руслан Іллічов.

Генеральний директор ФРУ також розповів про інші важливі для розвитку економіки країни кроки, які вже реалізовані в Азербайджані, і за які активно виступають в Федерації роботодавців України. Серед них  – реформування системи контролюючих органів, яке в Азербайджані знаходиться під особистим контролем Президента країни, а також пільгові ставки під 6% для кредитування малого та середнього бізнесу.

Довідка.

Конфедерація організацій роботодавців Азербайджанської республіки  була заснована 5 березня 1999 року. На сьогоднішній день вона є найбільш представницькою організацією роботодавців Азербайджану, яка представляє більше 5000 суб’єктів підприємницької діяльності, а також близько 50 економічних і соціально орієнтованих Асоціацій та Союзів. Конфедерація організацій роботодавців Азербайджанської республіки  має 10 регіональних представництв, які охоплюють всю територію країни. Президентом організації є Мамед Мусаєв.

Конфедерація організацій роботодавців Азербайджанської республіки  є членом Міжнародної організації роботодавців, Всесвітньої Асоціації неурядових організацій, Конгресу міжнародних підприємців і промисловців. Конфедерація тісно співпрацює з посольствами таких країн як США, Великобританія, Німеччина, Франція, Іран, Туреччина, Єгипет та Ізраїль.