У Парламенті зареєстровано законопроект, що має кардинально реформувати ринок перевезень на таксі

26 черв. 2013

Таксомоторний ринок потребує належного державного регулювання. Адже сьогодні до нелегального таксомоторного бізнесу можуть бути залучені практично всі бажаючі водії, без жодних дозвільних документів та реєстрації підприємницької діяльності.

Така ситуація змусила легальних перевізників на таксі, об’єднаних в «Українську таксомоторну асоціацію», спільно з Федерацією роботодавців України та Міжфракційним об’єднанням народних депутатів «За вітчизняних промисловців та підприємців – роботодавців України» розробити проект закону «Про перевезення на таксі та перевезення на замовлення». Даний законопроект вже пройшов процедуру реєстрації у Парламенті 21 червня 2013 року.

Метою законопроекту, як стверджують його ініціатори та розробники, є кардинальне реформування ринку перевезень на таксі в Україні, а також приведення його у відповідність до європейських стандартів якості та безпечності послуг. Прийняття цього проекту закону Верховною Радою дозволить залучити до зареєстрованої підприємницької діяльності у сфері таксомоторних перевезень близько 200 тис. осіб в країні на умовах спрощеної системи оподаткування і офіційного працевлаштування в легальні автотранспортні підприємства. Крім того, прийняття документу має забезпечити надходження по єдиному податку в сумі 500 млн. грн., по єдиному соціальному внеску – 900 млн. грн. щорічно.

За словами Голови правління «Української таксомоторної асоціації» Андрія Антонюка, сьогодні близько 85% учасників таксомоторного ринку країни знаходяться в тіні, так як здійснюють перевезення пасажирів без дотримання вимог чинного законодавства України. “Тільки у місті Києві близько 95 %, а це 19 000 автомобілів, учасників таксомоторного ринку знаходяться в тіні”, – наголосив Андрій Антонюк.

Загалом же, за оцінками експертів, кількість легкових автомобілів, фактично задіяних у таксомоторних перевезеннях у масштабах країни, становить від 200 до 300 тисяч одиниць. Обіг тіньового ринку легкових автомобільних перевезень у масштабах країни складає понад 20 млрд. грн. на рік, у місті Києві — близько 2 млрд. грн. на рік.

2 липня 2013 року, о 14.30, в інформаційному агентстві “УНІАН” відбудеться прес-конференція, на якій буде презентовано проект Закону України «Про перевезення на таксі та перевезення на замовлення» (№ 2393а). У ній візьмуть участь народний депутат України Дмитро Святаш, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник та Голова правління ВГО «Українська таксомоторна асоціація» Андрій Антонюк.  Чому ринок перевезень на таксі в Україні стрімко деградує, чому оплатні послуги з перевезення на таксі стають дедалі небезпечними для пасажирів, а якість послуг погіршується? Ці, а також інші гострі питання, які сьогодні турбують представників таксомоторної галузі та пасажирів таксі, обговорюватимуться учасниками прес-конференції.