Підприємства не повинні страждати від неправомірних дій правоохоронців

27 черв. 2013

КИЇВ, 27 червня 2013 року. Федерація роботодавців України звернулась до Міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка з проханням надати належну оцінку законності дій правоохоронців при проведенні ними обшуку на ТОВ «Кроноспан УА», що знаходиться у м. Нововолинськ (Волинська обл.). Відповідне звернення про допомогу підприємству до ФРУ було направлено від Волинського об’єднання організацій роботодавців.

У згаданому зверненні йдеться про те, що ТОВ «Кроноспан УА» намагаючись вести прозору господарську діяльність на території України, постійно стикається з численними перешкодами у вигляді позапланових перевірок та безпідставних кримінальних  проваджень. Так, 28 травня 2013 року представники ОВС ГСУ МВС України прибули на ТОВ «Кроноспан УА» для здійснення обшуку. Підставою для обшуку стала ухвала Печерського суду м. Києва стосовно певної кримінальної справи. Посадовим особам ТОВ «Кроноспан УА» не було надано можливості перевірки існування даного кримінального провадження та матеріалів щодо цього провадження. В ухвалі не були вказані ані періоди, якими цікавляться, ані контрагенти, яких стосується кримінальна справа. Жодних роз’яснень від посадових осіб ОВС ГСУ отримати не вдалося. Більше того, проведення обшуку здійснювалося з грубими порушеннями законодавства, мали місце факти свавільного вилучення документів, застосування сили, психологічного тиску, погроз і навіть нанесення тілесних ушкоджень працівникам підприємства.

Як зазначає керівництво підприємства ТОВ «Кроноспан УА» обшук тривав з 15 години 28 травня до 11 години 29 травня 2013 року. Протягом цього часу майже усі працівники адміністрації підприємства були змушені залишатися на території заводу, щоб контролювати вилучення документів та обладнання. При цьому жодні скарги чи коментарі посадових осіб підприємства не були враховані, жодне звернення не було включене до протоколу обшуку.

На думку ТОВ «Кроноспан УА» та його посадових осіб є намагання перекласти відповідальність за недобросовісність деяких покупців після передачі прав на їх продукцію  в частині податкового законодавства України.

В Федерації роботодавців України зауважують, що подібні випадки ставлять під загрозу подальшу діяльність ТОВ «Кроноспан УА», а іноземний інвестор розглядає питання повної зупинки підприємства в Україні та перенесення виробничих потужностей, у які вже інвестовано близько 115 млн.євро, в іншу країну. Як наголошують в ФРУ, підприємства не повинні страждати від неправомірних дій правоохоронців, а тим більше, якщо такі підприємства є добросовісними.

У зв’язку із цим Федерація роботодавців України звернулось до МВС України з проханням надати відповідні доручення щодо припинення неправомірних дій з боку зазначених посадових осіб, що перешкоджають здійсненню законної господарської діяльності підприємством ТОВ «Кроноспан УА».

Довідково.

ТОВ «Кроноспан УА» є одним із бюджетоутворюючих платників податків області. Так, у 2010 році підприємством сплачено майже 69 млн.грн. податків та зборів до бюджетів усіх рівнів, у 2011 році – 87,5млн.грн., у 2012р. – близько 108 млн.грн. На сьогоднішній день на підприємстві працює близько 400 осіб. Компанія є одним із лідерів на вітчизняному ринку деревопохідних виробів.