Черкаські роботодавці ініціюють в області пілотний проект по зменшенню ЄСВ до 15-20%

27 черв. 2013

Черкаські роботодавці ініціюють в області пілотний проект по зменшенню єдиного соціального внеску до 15-20%. З відповідним зверненням до місцевої влади звернувся Голова Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців Борис Райков.

“Зниження ЄСВ до 20% дозволить  вести  бізнес  цивілізовано і вивести заробітну плату з тіні.  Адже однією із причин тіньової  заробітної  плати  є  високі  ставки  єдиного  соціального  внеску – від 33,2%  до  49,7%”, – наголосив Борис Райков під час засідання правління об’єднання організацій роботодавців Черкащини, що відбулось 25 червня.

У разі зменшення ЄСВ надходження не зменшаться за рахунок виведення зарплат з тіні, а  роботодавці області отримають додаткові кошти, які  зможуть  направити на підвищення  заробітної  плати  своїм  працівникам. В  такому  випадку  частина коштів повернеться  у  вигляді  нарахувань  до  державних  фондів  соціального  страхування і до місцевих   бюджетів  у  вигляді  податку  з  доходу  фізичних  осіб, що підтверджено розрахунками, проведеними Черкаським  обласним  об’єднанням  організацій  роботодавців спільно з головним  управлінням  Пенсійного  фонду  в  Черкаській  області.

Черкаське  обласне  об’єднання  організацій  роботодавців звернулось з пропозицією до Черкаської ОДА для втілення  цього пілотного  проекту  в  регіоні.