ФРУ має можливість відновлювати дію ліцензій для підприємств

4 лип. 2013

КИЇВ, 4 липня 2013 року. ФРУ має можливість відновлювати дію ліцензій для підприємств. Сьогодні, в Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва,  за участі експертів Федерації роботодавців України, відбулось чергове засідання Експертно-апеляційної ради, яку очолює Голова Держпідприємництва Михайло Бродський.

Під час засідання було розглянуто 18 скарг суб’єктів господарювання на рішення органів ліцензування щодо порушення органами державної влади законодавства у сфері ліцензування. Цього разу оскаржувались рішення таких органів ліцензування: Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті (2 скарги з 7 були задоволені), Державної служби України з лікарських засобів (2 скарги з 5 були задоволені), Міністерства юстиції України, Міністерства екології та природних ресурсів України (1 скарга з поданих 1 була задоволена) та Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Як зазначила один із представників ФРУ у Раді, директор департаменту дерегуляції підприємницької діяльності Наталія Гостєва, механізм Експертно-апеляційної ради є ефективним засобом досудового врегулювання спору між ліцензіатом і органами ліцензування. “У разі, якщо підприємство ризикує втрати ліцензію, то відповідно до законодавства, рішення про анулювання ліцензії набирає чинності через тридцять днів з дня його прийняття. Тому ліцензіат протягом цього часу може подати скаргу до Експертно-апеляційної ради, адже дія даного рішення органу ліцензування зупиняєтьсядо прийняття відповідного рішення Держпідприємництвом”, – пояснила Наталія Гостєва. Вона також розповіла, що тільки за минулий рік більшість скарг суб’єктів господарювання було задоволено на користь ліцензіатів.

“То ж, якщо підприємство ризикує втрати ліцензію, об’єднанню роботодавців, до якого входить це підприємство, необхідно завчасно повідомити Федерацію роботодавців України про подання заяв, претензій та скарг з метою оперативного реагування представниками ФРУ на засіданнях Ради”, – підкреслила директор департаменту дерегуляції підприємницької діяльності ФРУ Наталія Гостєва.

Довідка.

Експертно-апеляційна рада є колегіальним органом, створеним при спеціально уповноваженому органі з питань ліцензування – Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.  Рішення Експертно-апеляційної ради з питань звернень (апеляцій) є підставою для видання Держпідрпиємництвом розпорядження про усунення порушень законодавства у сфері ліцензування, допущених органом ліцензування, яке є обов’язковим для виконання.

Федерація роботодавців України має представництво у складі 3-х фахівців, які мають можливість здійснювати захист інтересів суб’єктів господарювання, що звертаються зі скаргами. Дирекція ФРУ постійно здійснює розсилку порядків денних засідань Ради з переліком ліцензіатів, що подали скарги на дії органів ліцензування.

Інформацію з питань діяльності ради прохання надсилати до департаменту дерегуляції підприємницької діяльності. Контактна особа – Наталя Гостєва, т. (044) 251-70-21, e-mail : ddb@fru.org.ua.