У Парламенті зареєстровано законопроект, що має вирішити проблему з виплатою пільгових пенсій за списками 1 і 2

8 лип. 2013

Для всієї української промисловості вкрай актуальною є проблема, пов’язана з вимогою  законодавства відшкодувавати підприємствами витрати на доставку та виплату пенсій за віком, призначених на пільгових умовах або за так званими списками 1 і 2.

Така ситуація змусила Федерацію роботодавців України на початку 2013 року ініціювати розробку проекту закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо пільгового пенсійного забезпечення окремих категорій осіб»  (реєстр.№2531-а). Даний законопроект був зареєстрований у Верховній Раді 4 липня цього року народними депутатами, що входять до Міжфракційного об’єднання народних депутатів «За вітчизняних промисловців та підприємців – роботодавців України» Анатолієм Гіршфельдом та Віталієм Немілостівим.

У зазначеному проекті закону передбачена зміна механізму забезпечення додаткових пенсійних гарантій працівникам, зайнятим у шкідливих та важких умовах праці.  Законопроект передбачає скасування зобов’язань роботодавців відшкодовувати Пенсійному фонду витрати на доставку та виплату пенсій за віком, призначених на пільгових умовах.  При цьому, акумулювання коштів необхідних для фінансування пільгових пенсій відбуватиметься за рахунок сплати роботодавцями, у яких є робочі місця із шкідливими і важкими умовами, підвищеного розміру єдиного соціального внеску (для списку №1 – +15%, для списку № 2 – +7%) за осіб, які сьогодні працюють у шкідливих та важких умовах. Як наголошують в Федерації роботодавців України, таким чином, передбачається безпосередня економічна зацікавленість роботодавця у зменшенні шкідливого впливу виробничих факторів на здоров’я працівників. Крім цього, вищезазначений документ передбачає  розстрочення на п’ять років  боргу по виплаті пільгових пенсій, який за даними Федерації роботодавців України станом на травень місяць цього року склала майже 5,5 млрд. грн.

Цей законопроект є першим серйозним кроком на шляху до стимулювання роботодавців покращувати умови праці – переконані в Федерації роботодавців України.

Довідка.

В Україні, станом на кінець 2011 року, 1 млн. 476 тис. людей отримували пільгові пенсії за списками 1 і 2. З цієї кількості, на промисловість приходиться 96,3% працівників, де кожен 5-тий працівник  отримує пенсію за  роботу у шкідливих і важких умовах.