Сертифікат відповідності послуг із збереження зерна та продуктів його переробки має бути безстроковим

9 лип. 2013

Завдяки активній позиції Федерації роботодавців України вдалось уникнути обмеження терміну дії до одного року сертифікату відповідності послуг із збереження зерна та продуктів його переробки. Нагадаємо, що сьогодні цей термін є необмеженим. Відповідний проект постанови (№1294), розробником якого було  Міністерство аграрної та продовольчої політики, розглядався під час засідання Кабінету Міністрів 3 липня і був повернутий розробнику на доопрацювання.

В Федерації роботодавців України також не погодилисьіз пропозицією, що також була відображена у вищезгаданій урядовій постанові, проводити комісією з проведення сертифікації послуг закономірності зміни маси партії зерна залежно від вологості, вмісту смітної домішки і втрат під час зберігання. Як зазначають аграрні підприємства, що є членами ФРУ, перевіряти можна правильність ведення обліку і визначення вказаних показників якості зерна, а не закономірності, які обумовлені дією суто природних факторів.

Довідка.

Проект постанови Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2009 р. №1294 (щодо Порядку видачі сертифікату відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки) передбачає внесення змін, які, на думку розробника, мають удосконалити процедуру видачі сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки територіальними органами Держсільгоспінспекції.