Проблема ВІЛ/СНІД у сфері праці ставить і перед роботодавцями нові виклики – Вячеслав Биковець

12 лип. 2013

10-11 липня 2013 року у Черкасах проходив тренінг для тренерів підприємств області, присвячений реалізації програми з профілактики ВІЛ/СНІДу на робочому місці.  У Черкаській області сьогодні вже десять підприємств долучились до розробки власних стратегій з протидії цьому негативному явищу на робочому місці та планів щодо їх реалізації.

Участь у зазначеному заході взяв заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Вячеслав Биковець, який виступив із доповіддю«Національна стратегія тристороннього співробітництва з протидії ВІЛ/СНІДу у сфері праці».

Як зазначив в ході свого виступу Вячеслав Биковець, ця проблема не є суто медичною. “Це одна із найбільших  загроз для соціально-економічного прогресу в світі. Проблема ВІЛ/СНІД у сфері праці  ставить і перед роботодавцями нові виклики”, – зазначив Вячеслав Биковець.

Довідка.

У червні 2000 року під час  88-ої  сесії Міжнародної конференції праці була прийнята Резолюція, яка закликала  Міжнародне бюро праці до посилення дій у відповідь на  ВІЛ/СНІД, а за останнє десятиріччя сфера праці була визнана  ключовою ареною, на якій необхідно зосередити боротьбу з ВІЛ/СНІДом.

Новий міжнародний трудовий стандарт МОП – Рекомендація № 200, що була ухвалена у червні 2010 року,  закликає держави-члени МОП розробляти та реалізовувати національні програми, які охоплюють працюючих у всіх сферах економічної діяльності, а також членів їх сімей.

Україна має Національну стратегію щодо подолання ВІЛ/СНІДу, що реалізується шляхом виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009–2013 роки, яка вперше в історії боротьби з епідемією в Україні прийнята 19 лютого 2009 року як Закон.