Сільгосп-машинобудівники обговорили з Міністром освіти та науки нагальні проблеми у сфері підготовки кадрів

19 лип. 2013

Якість підготовки кадрів і можливі механізми контролю якості знань випускників навчальних закладів – ці ключові питання провідні українські сільгоспмашинобудівники обговорили з Міністром освіти та науки Дмитром Табачником під час робочої зустрічі, що відбулась у міністерстві 18 липня.

Сільгоспмашинобудівників та Федерацію роботодавців України представляли заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко, голова Ради Асоціації “Украгромаш”, голова Наглядової Ради “Гідросила ГРУП” Павло Штутман, голова правління ТОВ НВП “Херсонський машинобудівний завод” Олександр Олійник, генеральний директор Української асоціації аграрних інженерів Володимир Кульгавий та директор розвитку трудового потенціалу та КСО ФРУ Родіон Колишко.

Розглядаючи питання якості магістерської підготовки в Україні голова Ради Асоціації “Украгромаш” Павло Штутман відзначив, що якість магістерських програм, які реалізуються протягом 1 року, мало чим відрізняються від програм підготовки спеціалістів. Найголовніше, що це позначається на якості освіти і знань – підкреслив Павло Штутман. За його словами ситуація із якістю навчального процесу має логічним наслідком низьку якість майбутніх працівників та їхню неготовність до праці в умовах реального виробництва. “Лише 10% від прийнятих на роботу до підприємств групи Гідросила залишилися працювати на підприємствах. І це в умовах досить жорсткого дефіциту технічних кадрів. Решті не вистачає навіть елементарних теоретичних знань”, – зауважив Павло Штутман. Він також поінформував учасників зустрічі про те, що дослідження випускників ВНЗ Кіровограда, в опитуванні якого взяло участь близько 50 випускників різних років, з’ясувало, що рівень відвідування студентами лекційних занять не перевищує 50 відсотків. Така ситуація негативно позначається на рівні знань студентів та створює підстави для виникнення корупції у вишах – сказав голова Ради Асоціації “Украгромаш”, голова Наглядової Ради “Гідросила ГРУП” Павло Штутман.

У свою чергу Голова правління ТОВ НВП “Херсонський машинобудівний завод” Олександр Олійник та генеральний директор Української асоціації аграрних інженерів Володимир Кульгавий підняли питання необхідності оновлення застарілої матеріально-технічної бази навчальних закладів. Вони акцентували увагу на можливості запровадження пільг для тих суб’єктів господарювання, хто вкладає в це оновлення кошти.

Останнім часом досить гостро стоїть питання розвитку прикладної науки в Україні. Говорячи про це заступник голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко виступив з ініціативою інтеграції науково-дослідних потужностей НАН України та провідних навчальних закладів, і в першу чергу, технічних.

В результаті зустрічі між Асоціацію “Украгромаш” і Міністерством освіти та науки України було досягнуто наступних домовленостей.   Асоціація “Украгромаш” активно включатиметься у процес формування професійних стандартів та оновлення існуючих кваліфікацій у секторі сільськогосподарського машинобудування. Для цього буде створено спеціальну галузеву раду. Украгромаш активно включатиметься в систему побудови  середньострокового прогнозу потреби у фахівцях та спеціалістах для формування державного замовлення на 2014 – 2015 р.р. Крім цього, планується розробити та впровадити систему профорієнтаційних заходів за участі підприємств Асоціації. Украгромаш також розширюватиме можливості практики для студентів та програм підвищення кваліфікації для викладачів і майстрів, а також розгляне можливість покращання матеріально-технічної бази навчальних закладів.