НКРЕ врахувала принципові для бізнесу зауваження ФРУ до законопроекту про державне регулювання у сфері енергетики

27 серп. 2013

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, врахувала принципові для бізнесу зауваження Федерації роботодавців України до законопроекту про державне регулювання у сфері енергетики.

До внесення ФРУ своїх пропозицій, зазначеним проектом закону пропонувалось збільшити максимальний розмір штрафів за дрібні, суто адміністративні порушення у 10 разів, до 170 тис. грн. До числа адміністративних порушень відносяться, зокрема, неподання або несвоєчасне подання документів. Штрафи за невиконання або несвоєчасне виконання рішень НКРЕ пропонувалось збільшити теж у 10 разів, до 850 тис. грн.

Була врахована і пропозиція Федерації роботодавців України виключити із законопроекту положення щодо встановлення одночасно двох видів плати за ліцензію щодо господарської діяльності у сфері енергетики. В Федерації роботодавців України наголошують, що, по суті, введення в дію цього положення означало би встановлення необмеженої плати за ліцензію. Це завдало б значної економічної шкоди суб’єктам господарювання, які працюють у сфері енергетики – зазначають в ФРУ.

Крім того, завдяки активній позиції ФРУ вдалось уникнути збільшення кількості планових та позапланових перевірок на підприємствах з боку НКРЕ. Також враховано зауваження Федерації роботодавців України щодо неприпустимості необґрунтованого зменшення строку позовної давності для оскарження рішень Національної комісії з трьох років до одного місяця.

Нагадаємо, 24 липня цього року на розгляд засідання Кабінету Міністрів України було винесено проект Закону України Про державне регулювання у сфері енергетики. В Федерації роботодавців України вважають, що прийняття цього законопроекту є нагально необхідним, зокрема, задля посилення контролю за діяльністю природних монополій.