Федерація роботодавців гірників України взяла участь у Всесвітньому гірничому конгресі

20 серп. 2013

Федерація роботодавців гірників України взяла участь у Всесвітньому гірничому конгресі, який проходив з 11 по 15 серпня, в палаці конгресів м.Монреаль (Канада).

“Повноцінна участь у такого роду проектах, як Всесвітній гірничий конгрес, життєво необхідна українській гірничодобувній промисловості”, - наголосив за результатами участі у зазначеному заході Голова Федерації роботодавців гірників України Сергій Сторчак. За його словами, подібного роду заходи не тільки сприяють налагодженню ділових контактів і освоєнню нових ринків збуту продукції та обладнання, а й закладають фундамент на майбутнє. “Ми отримуємо безпрецедентну можливість встановити контакти з експертами гірничодобувної промисловості з усього світу, налагодити фундаментальне науково-технічне співробітництво з фахівцями інших країн та ключовими гравцями цього ринку”, - зазначив Сергій Сторчак.

«Складаючи карту майбутнього: досягнення в гірській інженерії» - такою була головна тема цьогорічного Конгресу. У 2013 році оргкомітетом Конгресу було вирішено приділити більшу увагу передовим науково-технічним розробкам. До оргкомітету Всесвітнього гірського Конгресу 2013 увійшли представники п'яти кращих канадських університетів: Університету МакГілл, Університету Британської Колумбії, Королівського університету і Університету Торонто, а також Канадського інституту гірництва, металургії та нафти.

У рамках конгресу також відбулася виставка “Mining Expo 2013, на якій широко були представлені постачальники та провайдери послуг глобальної гірничодобувної промисловості. Паралельно з експозицією виставки учасники Конгресу могли відвідати конференцію з питань автоматизації та роботизації будівельної та гірничодобувної галузей - ISARC 2013. Цього року ділова програма ISARC 2013 включала в себе спільні засідання, на яких паралельно розглядалися питання автоматизації та робототехніки в гірничодобувній і будівельній галузях. Така інтеграція заходів надала можливість фахівцям суміжних галузей обмінятися безцінним передовим досвідом.

 Довідка.

Всесвітній гірничий конгрес (World Mining Congress) - міжнародна неурядова організація, що об'єднує фахівців і вчених з різних країн, які працюють в галузі освоєння родовищ твердих корисних копалин. Перший конгрес був скликаний у 1957 році, за підтримки Комітету по вугіллю Європейської економічної комісії OOH та провідних фахівців гірничої промисловості ряду країн. З 1958 року Всесвітній гірничий конгрес скликається кожні 2-3 роки.

З моменту утворення основними завданнями Всесвітнього гірничого конгресу залишалися: сприяння налагодженню науково-технічної співпраці між фахівцями різних країн заради прогресу гірничої науки і техніки у світі, а також мінімізація впливу розробок родовищ на навколишнє середовище. У рамках Всесвітнього гірничого конгресу організовуються міжнародні виставки гірничого устаткування, а також технічні екскурсії для ознайомлення з науковими установами та промисловими підприємствами країни - організатора конгресу.