ФРУ не може погодитись із проектом держбюджету-2014, доки не побачить інструментів для досягнення закладених у ньому основних показників

17 вер. 2013

КИЇВ, 17 вересня. Федерація роботодавців України не може погодитись із проектом держбюджету на 2014 рік, доки не побачить інструментів для досягнення закладених у ньому основних показників. Про це заявив заступник голови Ради Федерації роботодавців України Олег Шевчук під час засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради. Таке ж рішення було прийнято Президією Ради ФРУ 12 вересня цього року.

Олег Шевчук відзначив, що Уряд так і не представив на розгляд роботодавцям документ, який дає повне уявлення про держбюджет 2014 року.

Заступник голови Ради ФРУ зауважив, що представлені Урядом показники ВВП завищені. Зокрема, номінальний ВВП у 2014 році оцінюється у 1,695 трлн. грн. спираючись на оцінку номінального ВВП за підсумками 2013 року у 1,576 трлн. грн. «Реально ВВП у 2013 році, за оцінками ФРУ, сягне позначки у 1,46-1,48 трильйонів гривень. Щоб прогноз Уряду справдився, економіка у 2014 році повинна зрости на 14%. Але це не реально», – наголосив Олег Шевчук.

Він також зазначив, що запланований дефіцит бюджету у 2,7% викликає занепокоєння, оскільки наразі у ФРУ не розуміють, за рахунок скорочення фінансування яких статей держбюджет буде збалансовано.

Крім того, за словами Олега Шевчука, ще не опрацьовувався баланс газу на 2014 рік. “Прогноз курсу гривні по відношенню до долара також відсутній. Незрозуміло, як може розроблятися бюджет за відсутності згаданих базових показників”, - резюмував заступник голови Ради ФРУ.

Довідка.

Проект державного бюджету на 2014 рік був схвалений на засіданні уряду 11 вересня.  Він передбачає інфляцію на рівні 8,3% і зростання ВВП на 3%.                          16 вересня Кабмін зареєстрував держбюджет-2014 у Парламенті. Того ж дня Голова Верховної Ради Володимир Рибак повернув проект на доопрацювання до уряду.