НТСЕР та ЄЕСК активізують співпрацю

18 вер. 2013

18 вересня 2013 року, Брюссель. Питання активізації співпраці були обговорені під час зустрічі представників сторони роботодавців Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР) та Європейського Економічного та Соціального Комітету (ЄЕСК).

В рамках візиту делегації Федерації роботодавців України до Брюсселю відбулася робоча зустріч Заступника Голови Ради ФРУ, Виконавчого Віце-президента Конфедерації роботодавців України Олексія Мірошниченка та Голови Ради Федерації металургів України Сергія Біленького з представниками Комітету ЄЕСК з питань співпраці з країнами Європейського Партнерства Анджеєм Адамчиком та Іваном Волесем.
 

Під час зустрічі, українська делегація висловила стійке прагнення активізувати співпрацю з ЄЕСК в контексті розбудови соціального діалогу та громадянського суспільства в Україні. Така співпраця набуває особливої ваги після підписання Угоди про Асоціацію України та ЄС, частиною якої є утворення Платформи громадянського суспільства як складової моніторингового механізму громадськости за процесом реалізації Угоди про Асоціацію.

 

Сторони домовилися прискорити роботу з підписання Меморандуму про співпрацю між НТСЕР та ЄЕСК, що дасть додаткові можливості зміцнити соціальний діалог в України та надасть поштовх структуризації інститутів громадянського суспільства в Україні.

 

Представники ЄЕСК також повідомили про своє прагнення здійснити візит в Україну до Вільнюсського Самміту з метою з’ясування можливостей для розширення співпраці.

 
Довідка.
 

Європейський економічний і соціальний комітет (ЄЕСК) - це консультативний представницький орган, створений за Римськими Угодами 1957 року.             Складається з представників різних складових частин економічного та соціального характеру організованого громадянського товариства, комітет із фундаментальною місією забезпечення функціонування ради трьох великих установ (Європейського Парламенту, Ради Європейського Союзу та Європейської Комісії).

Національна тристороння соціально-економічна рада (НТСЕР) – постійно діючий орган, завданням якого є ведення соціального діалогу. НТСЕР складається з рівної кількості представників сторін профспілок, роботодавців та Кабінету Міністрів України. До основних задач НТСЕР відноситься напрацювання консолідованої позиції соціального діалогу відносно стратегії економічного та соціального розвитку України, підготовка і представлення узгоджених рекомендації та пропозицій Президентові України, Верховній Раді та Кабінету Міністрів України з питань формування та реалізації державної економічної та соціальної політики, регулювання трудових, економічних, соціальних відносин.