Відбулась робоча зустріч делегації ФРУ з офіційним представником Генерального директора з питань торгівлі Європейської Комісії

18 вер. 2013

18 вересня, Брюссель. Заступник Голови Ради Федерації роботодавців України, Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, в рамках робочого візиту до Брюсселю, зустрівся з офіційним представником Генерального директора з питань торгівлі Європейської Комісії Філіпом Куіссоном.

В ході зустрічі Філіп Куіссон зазначив, що європейська сторона виходить з того розуміння, що Угоду буде підписано 29 листопада цього року, після чого сторони розпочнуть процедуру набуття Угодою чинності. Філіп Куіссон також поінформував главу делегації ФРУ про існуючі в Європейській Комісії бачення щодо перспектив імплементації Угоди про асоціацію України та ЄС і, зокрема, положень Угоди, якими передбачається утворення Зони вільної торгівлі (ЗВТ) Україна - ЄС.

У свою чергу Заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко акцентував увагу високопоставленого представника Європейської Комісії на практичних питаннях, що пов'язані зі створенням зони вільної торгівлі з ЄС і, зокрема, на перспективах, які очікують різні галузі української економіки після створення ЗВТ Україна - ЄС. Олексій Мірошниченко підкреслив, що для ряду галузей і низки крупних підприємств нашої країни ЗВТ з ЄС означатиме появу серйозних викликів, від подолання яких у значній мірі залежатиме і соціально-економічне благополуччя населення нашої країни. Особливо відчутними негативні наслідки можливого падіння рентабельності окремих підприємств можуть стати для так званих мономіст, тобто міст, соціальна інфраструктура яких повністю залежить від роботи містоутворюючих підприємств.

За оцінкою ФРУ, таких міст в Україні нараховується 132. У зв'язку із цим представнику Єврокомісії було передано розроблений ФРУ позиційний документ щодо очікуваних викликів для української економіки, а також пропозиціями стосовно уникнення або мінімізації можливих негативних наслідків започаткування ЗВТ між Україною і ЄС.

Філіп Куіссон із розумінням сприйняв висловлені застереження, наголосивши, що можливі негативні наслідки матимуть тимчасовий характер. Крім того, Угодою передбачено ряд перехідних механізмів, які покликані пом'якшити трансформаційні процеси. У будь-якому випадку Єврокомісія готова до безпосереднього діалогу з діловими колами України і налаштована гнучко реагувати на висловлювані ними застереження і пропозиції.

Резюмуючи Філіп Куіссон підкреслив, що Євросоюз надає виключно великого значення встановленню з Україною асоційованих відносин. Зазначивши, що ЄС має позитивний досвід встановлення режимів вільної торгівлі з рядом країн у різних регіонах світу. До того ж,  передбачений проект Угоди Україна - ЄС значно глибший і всесторонніший. Повноцінне набуття згаданою Угодою чинності означатиме, що рівень відносин з нашою країною буде фактично аналогічний відносинам, які існують між Європейським Союзом зі Швейцарією чи Норвегією.

Очолювана Олексієм Мірошниченком делегація ФРУ, до складу якої входять представники ряду галузевих асоціацій роботодавців, наразі знаходиться з робочим візитом в Брюсселі на запрошення головного об'єднання ділових кіл країн ЄС - BUSINESSEUROPE.