ФРУ співпрацюватиме з BUSINESSEUROPE на міжгалузевому рівні в рамках Зони вільної торгівлі Україна-ЄС

19 вер. 2013

19 вересня 2013 року, Брюссель.  ФРУ співпрацюватиме з BUSINESSEUROPE на міжгалузевому рівні в рамках Зони вільної торгівлі Україна-ЄС. Така домовленість була досягнута під час розширених переговорів делегації Федерації роботодавців України з представниками головного об'єднання ділових кіл країн ЄС – BUSINESSEUROPE. Очолював українську делегацію роботодавців заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко.

До складу делегації ФРУ увійшли також керівники загальноукраїнських об'єднань роботодавців у сфері металургії  та автомобілебудування. BUSINESSEUROPE була представлена керівниками робочих груп з питань Зони вільної торгівлі і Світової організації торгівлі, а також представниками національних асоціацій промисловців Німеччини, Данії, Фінляндії, Болгарії, Чехії, Іспанії, Латвії та Литви.

Головний зміст переговорів був продиктований запланованим на кінець листопада цього року підписанням Угоди про асоціацію України і Європейського Союзу. Окремими положеннями цієї Угоди передбачається створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ Україна - ЄС). У зв'язку із цим Сторони обговорили алгоритм та перспективи імплементації Угоди про асоціацію в частині створення зони вільної торгівлі, а також детально зупинилися на практичних питаннях міжгалузевого співробітництва в нових умовах.

Керівник робочої групи BUSINESSEUROPE з питань зон вільної торгівлі та СОТ професор Рейнхард Квік детально ознайомив українську делегацію з існуючим в ЄС досвідом створення зон вільної торгівлі з іноземними державами в різних регіонах світу та поділився своїми баченнями відносно послідовності кроків при запровадженні нового торговельного режиму з Україною. 

У свою чергу Олексій Мірошниченко зазначив, що в Україні, попри усвідомлення труднощів перехідного періоду, існує політичний консенсус щодо асоціації і вільної торгівлі з ЄС. Керівник української делегації  також поінформував учасників переговорів про прийняте 18 вересня, на засіданні Кабінету Міністрів України, рішення підтримати текст Угоди про асоціацію з ЄС, що викликало позитивну реакцію учасників переговорів.

Делегацією ФРУ були порушені проблемні питання співробітництва в галузі автомобілебудування, машинобудування та фармацевтики, а також висловлені пропозиції щодо необхідності вироблення взаємоприйнятних механізмів уникнення та мінімізації можливих негативних для української економіки наслідків імплементації Угоди про асоціацію Україна - ЄС. З боку BUSINESSEUROPE було запроновано провести  міжгалузеві консультації, під час яких сторони отримали б можливість детально та всебічно обговорити очікувані труднощі, а також  напрацювати необхідні запобіжні заходи.

 
Довідка. 

BUSINESSEUROPE є неурядовою бізнес-асоціацією, що представляє інтереси малих, середніх і великих компаній через своїх членів - 41 національну бізнес-організацію в 35 європейських країнах. Заснована у 1958 році BUSINESSEUROPE має впливову роль в  Європі в якості основної горизонтальної організації бізнесу на рівні ЄС. Основне завдання BUSINESSEUROPE в тому, щоб переконатися, що інтереси компаній представлені і захищені перед європейськими інституціями з основною метою збереження та зміцнення конкурентоспроможності бізнесу.