Латвія відзначила 20-річчя соціального діалогу в країні

23 вер. 2013

Латвія відзначила 20-річчя соціального діалогу в країні. В рамках цієї події Латвійською конфедерацією роботодавців на минулому тижні було проведено ряд міжнародних заходів, участь в яких брав заступник голови Ради Федерації роботодавців України, Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко. Соціальний діалог у Латвії почав розвиватись у 1998 році, відтоді коли Сейм ратифікував конвенції Міжнародної організації праці та ООН про застосування міжнародних норм праці до трьохсторонніх консультацій, а також про підтримку колективних переговорів.

Виступаючи у Ризі, на міжнародній конференції “Міст до благополуччя: Роль соціального діалогу для стійкої економіки та соціального розвитку”, Олексій Мірошниченко сказав, що створення гідних робочих місць та стала зайнятість – одна із пріоритетних задач в рамках соціального діалогу для будь-якої демократичної країни. За його словами, для вирішення задачі створення гідних робочих місць та забезпечення сталої зайнятості всі учасники соціального діалогу повинні брати активну участь. Українські роботодавці, як приклад, активно працюють над  розробкою професійних стандартів, оновленням освітніх програм, а також працюють над посиленням професійної орієнтації, особливо в школі, сприяють поширенню навчання на робочому місці – поділився українським досвідом з учасниками конференції заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко. Участь у зазначеному заході взяли також  Президент міністрів  Латвійської республіки Валдіс Домбровскіс, спікер Латвійського сейму Солвіта Аболтіна та президент Європейського соціально-економічного комітету Генрі Малозу.

В рамках відзначення 20-річчя соціального діалогу в Латвії, паралельно із конференцією відбулось щорічне засідання Міжнародної координаційної ради об’єднань роботодавців (МКРОР). МКРОР є дорадчим органом об’єднань роботодавців з 15 країн Центральної і Східної Європи, Прибалтики та СНД. Цього року в МКРОР головував президент Латвійської конфедерації роботодавців Віталій Гавриловс. Всі питання, що були розглянуті учасниками засідання, також були присвячені ролі соціального діалогу. Наступне засідання обєднання буде проходити у Варшаві. Весь наступний рік в МКРОР головуватиме президент Роботодавців Польщі Анджей Маліновськи.

Довідка.

Латвійська Конфедерація роботодавців (LDDK) є найбільшою організацією в Латвії, яка представляє інтереси роботодавців. LDDK об'єднує 63 галузевих, професійних та регіональних організацій роботодавців, а також 109 провідних підприємств країни. В цілому, це більше 5000 роботодавців. Члени ЛКРД забезпечують роботою більше 41% від числа всіх зайнятих осіб у Латвії.