Уряд і бізнес обговорили економічні виклики від асоціації між Україною та ЄС

15 жовт. 2013

Необхідно проаналізувати та оцінити для всіх секторів української економіки виклики, які може нести підписання Україною асоціації з ЄС. Про це за результатами першого засідання міжвідомчої робочої групи, створеної для проведення аналізу можливих економічних ризиків, пов’язаних із реалізацією Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, заявив заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник. За його словами, запровадження поглибленої всеохоплюючої зони вільної  торгівлі потребуватиме подальшої імплементації норм європейського законодавства в національне з урахуванням ризиків, які нестимуть такі зміни для національного бізнесу.

Дмитро Олійник також зазначив, що подальше  впровадження європейських підходів у законодавстві, технічному регулюванні та інших сферах потребує перш за все зміни механізмів координації всіх заходів на рівні уряду. “Саме ефективна координація зусиль держави і бізнесу  в євроінтеграційному  напрямку здатна створити умови для мінімізації втрат національного бізнесу і одержання вигід від лібералізації торгівельного режиму, модернізації регуляторних механізмів”, - наголосив заступник Голови Ради ФРУ.

Разом з тим, Голова Федерації роботодавців автомобільної галузі, генеральний директор “Атолл холдінг” Олег Боярин зазначив, що актуальними залишаються заходи направлені на підтримку розвитку виробництва  через зниження бар’єрів для модернізації виробництва за рахунок новітніх технологій, які не виробляються в Україні. 

Крім того, важливим напрямком державної підтримки залишається ефективне і послідовне використання всіх інструментів тарифного і нетарифного захисту, передбачених угодами Світової організації торгівлі. Експерти Федерації роботодавців України пояснюють, що у цьому контексті потребують активізації переговори з опрацювання пропозицій України стосовно перегляду ставок ввізного мита на 371 товарну позицію, відносно яких було подано відповідну заявку у СОТ.

Міжвідомча робоча група прийняла рішення проводити засідання щомісяця. Наступне засідання планується присвятити обговоренню наслідків запровадження Зони вільної торгівлі з ЄС та шляхів мінімізації ризиків для сільського господарства України, енергетики, сфери торгівлі і послуг. Крім того, урядовці, парламентарі та бізнес планують розглянути виклики, які стоять перед українським ринком праці, говоритимуть про питання, пов’язані із регулюванням державних закупівель, із захистом прав інтелектуальної власності, а також із розвитком політики у сфері конкуренції.

Довідка.

До міжвідомчої робочої групи, створеної для проведення аналізу можливих економічних ризиків, пов’язаних із реалізацією Угоди про асоціацію між Україною та ЄС увійшло 36 осіб – представників Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Федерації роботодавців та Федерації профспілок України. Керівником групи обрано ??Віце-прем'єр-міністра України Юрія Бойко.