Українські жінки можуть бути успішними підприємцями - Ганна Безлюдна

16 жовт. 2013

КИЇВ, 16 жовтня 2013 року. Багато українських жінок можуть стати успішними підприємцями, якщо в країні будуть створені умови для розвитку жіночого підприємництва. Про це заявила Заступник голови Федерації роботодавців України Ганна Безлюдна під час парламентських слухань «Забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків. Проблеми та деякі механізми».

«Більшість жінок в Україні займають активну позицію, є попит на започаткування своєї справи. Тому якщо влада, громадські організації створять інфраструктуру для розвитку жіночого підприємництва, ми вирішимо велику соціальну задачу», – відзначила Ганна Безлюдна.

На сьогоднішній день в Україні кількість чоловіків-бізнесменів у 4 рази більше, ніж жінок-підприємців. Соціологічне дослідження, проведене на замовлення ФРУ, показало, що 20% жінок в Україні хочуть займатися власною справою – це не набагато менше, ніж чоловіків, які хочуть відкрити свій бізнес. «Це колосальний потенціал країни. Власний бізнес може дати жінці головне – гнучкий графік роботи та можливість планувати свій час», – відзначила Заступник голови ФРУ. За її словами, гендерна політика повинна бути інструментом забезпечення самореалізації людини незалежно від статі. При цьому питання рівності можливостей необхідно розглядати ширше, ніж можливість піти у декретну відпустку чи першочергове право на працевлаштування.

«В Україні жінки більш схильні займатись сім‘єю, ніж будувати кар‘єру. Тому у багатьох випадках мова йде про часткову зайнятість, що обумовлює різницю у рівні доходів чоловіків і жінок», – сказала Ганна Безлюдна.

Вона відзначила, що Федерація роботодавців України пропонує розглянути питання суміщення можливості самореалізації жінок з намаганнями багатьох з них приділити час сім‘ї.

«Відповіддю може бути підтримка жіночого підприємництва. Наприклад, Туреччина виділяє понад 100 млн. євро на пільгове кредитування проектів жінок-підприємців. Серед перспективних сфер – своя справа у ювелірній галузі, моді, пошитті одягу, сфері здоров‘я, організації заходів. Ці сфери можуть бути цікаві і українським жінкам», – відзначила Заступник голови ФРУ.