Конкурентоспроможність українського бізнесу залежатиме і від належного адміністрування податкового та митного законодавства

22 жовт. 2013

КИЇВ, 22 жовтня 2013 року. Український бізнес закликає до впровадження ефективної системи моніторингу відносно зближення українського митного та податкового законодавства, а також їх практичного застосування з відповідним законодавством ЄС. При цьому, важливо забезпечити безпосередню участь бізнесу в такому моніторингу. Про це йшлося в ході робочої зустрічі експертів Федерації роботодавців України з Комісаром ЄК з податкових та митних питань, статистики, аудиту і боротьби з шахрайством Альгердасом Шеметою.

Експерти Федерації роботодавців України підняли перед Єврокомісаром питання про існуючі проблеми у практичному застосуванні податкового та митного законодавства України, а також висловили надію на їх вирішення після підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС. В ході зустрічі йшлося про значні обсяги кредитування українським бізнесом державного бюджету, зокрема, через неповернення ПДВ та переплати з податку на прибуток, а також невідпрацьованість низки процедур, пов’язаних з функціонуванням електронних сервісів, що надаються Міністерством доходів і зборів України.

“Конкурентоспроможність українського бізнесу перед європейськими партнерами після підписання Угоди буде напряму залежати від готовності української економіки до відкритості, від того, як буде адмініструватись українське податкове та митне законодавство, і, безперечно, від рівня корупції в країні”, - наголосив заступник Голови Ради ФРУ Дмитро Олійник.

Дмитро Олійник також зазначив, що український бізнес підтримує зниження тарифних і нетарифних бар’єрів у торгівлі. “Ми вважаємо, що ЄС, так само як і Україна, має підходити до відміни тарифних обмежень виключно на паритетних принципах”, - наголосив він. Дмитро Олійник підкреслив, що український бізнес розраховує на отримання методологічної, технічної, а також фінансової допомоги ЄС. Це стосується, як зближення українського митного та податкового законодавства з відповідним законодавством ЄС, так і їх практичного застосування. Крім того, важливе паритетне застосування європейською стороною спрощених митних процедур для товарів українського експорту”, - резюмував заступник Голови Ради ФРУ Дмитро Олійник.