Олексій Мірошниченко: спрощення дозвільної системи у будівництві може збільшити частку галузі в структурі ВВП України

30 жовт. 2013

В Федерації роботодавців України вважають опубліковані дані в рейтингу Світового банку DoingBusiness позитивним сигналом для подальшого розвитку економіки країни, зокрема будівельної галузі. За 2013 Україна піднялася на 28 пунктів (з 140 на 112 місце в світі). Основою для руху України вгору в рейтингу стала краща динаміка в світі щодо створення умов для розвитку будівництва. 

У квітні 2013 року на Комітеті Економічних Реформ Віце-прем'єр Олександр Вілкул презентував Президенту Віктору Януковичу план з дебюрократизації процедур у будівельній галузі. Результатами модернізації є те, що по спрощенню процедури отримання дозволу на будівництво - зростання у рейтингу DoingBusiness склало 145 пунктів (Україна перемістилася зі 186 місця на 41 місце). У два рази зменшилася кількість дозвільних процедур (з 20 до 10), завдяки чому терміни отримання необхідних документів скоротилися більш ніж у 5 разів - з 375 днів до 73.

«Одне робоче місце в будівельній галузі - це п'ять робочих місць у суміжних галузях. Створюється система, яка за наявності фінансування дозволить у декілька разів збільшити обсяг будівництва, у тому числі - доступного житла. Також це зростання обсягів виробництва вітчизняних будматеріалів і зростання заробітної плати в галузі», - сказав заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

При цьому Олексій Мірошниченко зазначив, що поки частка будівництва в структурі ВВП України є відносно незначною і складає приблизно 3%, що значно нижче у порівнянні з багатьма іншими країнами. "Але наявний потенціал для розвитку і зроблені з боку влади кроки щодо спрощення дозвільної системи у цій сфері дозволяють сподіватися на збільшення цього показника. Проте можливості реалізації цього потенціалу, в тому числі, дуже сильно будуть залежати і від рівня втручання контролюючих органів в життя будівельного бізнесу», - резюмував заступник голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

Довідково.

Щорічний рейтинг Світового банку DoingBusiness заснований на Індексі легкості ведення бізнесу та оцінює бізнес-клімат в країнах світу з точки зору простоти низки важливих для малого та середнього бізнесу адміністративних процедур.

У ході дослідження експерти заповнюють анкети і дають оцінку індикаторам. В Україні було опитано близько 200 експертів (з них більше 100 анонімно). Експерти порівнюють діючі на момент заповнення анкети процедури з відповідними процедурами за попередній рік. При цьому враховуються: прийняті зміни в законодавстві щодо кількості та термінів процедур, а також дотримання законодавства на практиці (якщо зміни не реалізовані, вони не враховуються). На сьогодні рейтинг охоплює 185 країн.