Федерація роботодавців України розробить систему моніторингу діяльності контролюючих органів

6 лист. 2013

КИЇВ, 6 листопада 2013 року. Федерація роботодавців України розробить систему моніторингу діяльності усіх 70 держорганів, що мають право проводити перевірку роботи підприємств. Таке рішення було прийнято в середу на засіданні Ради Федерації роботодавців України в Києві. 

«Ми хочемо зрозуміти – сьогодні контролюючі органи допомагають підприємствам працювати або, навпаки, створюють проблеми. Потрібно створити рейтинг перевірок. Ми отримаємо публічний документ, який дозволить зробити висновки про ефективність роботи контролюючих органів і представити їх уряду», – зазначив Голова Ради ФРУ Дмитро Фірташ в ході засідання. 

За словами Дмитра Фірташа, для проведення опитувань буде сформований репрезентативний пул підприємств, який відображатиме регіональну та галузеву структуру економіки України.

У квітні 2013 року ФРУ представила Реєстр контролюючих органів, в який було внесено 70 держструктур. Протягом 2012 року вони здійснили близько 2,1 млн. перевірок як малих, так і великих підприємств, причому більше 40% перевірок були позаплановими. Середній розмір штрафу за підсумками інспекцій склав 479 гривень, а витрати держави на проведення однієї перевірки досягають 11,6 тис. гривень.

44 з 70 контролюючих органів мають право обмежити або зупинити роботу підприємств. У 2012 році була припинена робота 154,6 тисяч підприємств. Згідно з оцінками ФРУ, середня тривалість простою підприємств становить 45 робочих днів. Обсяг недоотриманої виручки усіма зупиненими підприємствами за один день простою складає 600 млн. - 1 млрд. гривень. За весь 2012 рік розмір шкоди для підприємств ФРУ оцінює, щонайменше, в 27 млрд. гривень. 

Реєстр представлений у вільному доступі на порталі ФРУ http://fru.org.ua/Projects_and_Initiatives/projects/National%20control/Pages/default.aspx