ФРУ запропонує уряду комплекс заходів для зниження ставок по кредитах для бізнесу до 8-9% річних – Дмитро Фірташ

29 лист. 2013

ТЕРНОПІЛЬ, 29 листопада 2013 року. Федерація роботодавців України запропонує уряду комплекс заходів для зниження ставок по кредитах для бізнесу до 8-9% річних. Про це заявив Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ під час зустрічі з керівниками і власниками підприємств Тернопільської області.

«Ми готуємо комплексну пропозицію щодо зниження вартості гривневих кредитів до 8-9 відсотків річних, і подамо її на розгляд уряду найближчим часом. Вирішення питання недорогих кредитів на тривалий термін є ключовим для розвитку малого та середнього бізнесу», – зазначив Дмитро Фірташ.

За словами Голови Ради ФРУ, значна частка закупівель товарів за держкошти повинна здійснюватися в українських малих і середніх підприємств. «Ми зараз не обговорюємо, яка це буде частка. У США та Японії до 70 відсотків закупівель за держкошти отримують національні виробники. Введення такої практики в Україні дасть можливість розвиватися малому та середньому бізнесу», – сказав Дмитро Фірташ. Голова Ради ФРУ зазначив, що такий захід дозволить розвивати внутрішній ринок і створювати нові робочі місця.

Голова Ради ФРУ зазначив, що контракти на поставку товарів для держави можуть стати ліквідною заставою для підприємств. «Сьогодні невеликі компанії не завжди можуть отримати кредити через те, що виробники не мають ліквідної застави. Тому ми хочемо, щоб контракти на постачання товарів у рамках держзакупівель стали заставою для отримання кредитів», – сказав Дмитро Фірташ. Він зазначив, що реалізація цього комплексу заходів дозволить істотно знизити ризики банків і зменшить вартість кредитів.