Законопроект, що передбачає зміни до Податкового кодексу відносно використання поняття “звичайна ціна”, повернутий Урядом на доопрацювання

18 груд. 2013

Бізнес ще має можливість до 25 грудня цього року внести свої зауваження до законопроекту, що передбачає зміни до Податкового кодексу відносно використання поняття “звичайна ціна”. Зазначений документ за дорученням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова направлено на доопрацювання.

Зазначимо, що цей проект закону вже подавався на експертизу до Федерації роботодавців України у вересні цього року, його не було погоджено. То ж ФРУ зверталась до уряду з проханням доопрацювати документ з внесенням пропозицій від бізнесу. Адже прийняття законопроекту у запропонованій редакції несе ризики викривлення конкурентного середовища. Як зауважують в ФРУ, положення законопроекту містять фактори підвищення ризику корупції, а також несуть ризики знищення малого та середнього бізнесу в Україні.

Перш за все, ФРУ наголошує на необхідності розмежування понять «звичайна ціна», яке використовується для цілей трансфертного ціноутворення, та «справедлива ринкова ціна», яке має використовуватись у інших випадках здійснення податкового контролю. Крім цього, слід чітко визначити саму процедуру застосування інструменту справедливої ринкової ціни, вважають в Федерації роботодавців України.

До того ж у законопроекті має чітко визначатись, що обов'язок доведення того, що ціна договору або правочину не відповідає рівню справедливої ринкової ціни, покладається на контролюючий орган у порядку, встановленому законом. При цьому доведення здійснюється виключно у судовому порядку.

Наразі ФРУ збирає від бізнесу пропозиції та зауваження до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо використання поняття “звичайна ціна”, з яким можна ознайомитись на порталі ФРУ, у розділі “Експертиза” http://fru.org.ua/goverment/on_inspection/Pages/default.aspx