Між ФРУ та Держслужбою з надзвичайних ситуацій налагоджено конструктивну співпрацю з питання дерегуляції

20 січ. 2014

КИЇВ, 20 січня 2013 року. Між ФРУ та Держслужбою з надзвичайних ситуацій налагоджено конструктивну співпрацю з питання дерегуляції в сфері пожежної та техногенної безпеки. Про це поінформував заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко за результатами робочої зустрічі з головним державним інспектором України з нагляду і контролю у сфері пожежної та техногенної безпеки Анатолієм Бойком.

Олексій Мірошниченко поінформував Анатолія Бойка про те, що за результатами аналізу, який провела Федерація роботодавців України,  за 6 місяців 2013 року у сфері пожежної та техногенної безпеки  було проведено понад 145 тис. перевірок. За даними ФРУ, третину всіх позапланових перевірок проводить Держслужба з надзвичайних ситуацій. За ініціативи цього держоргану до адміністративної відповідальності  було притягнуто більше 61 тис. посадових осіб підприємств. Це найбільший показник серед усіх 70 контролюючих органів в Україні. 

Значна кількість позапланових перевірок – одна з головних проблем у сфері нагляду та контролю. Часто такі перевірки носять «замовний характер». Адже достатньо лише звернення будь-якої фізичної особи для проведення позапланової перевірки без попередження та дотримання інших процедур, визначених законодавством”, - наголосив під час зазначеної зустрічі заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко. За його словами,  зазначене використовується юридичними та фізичними особами для тиску на бізнес або для усунення конкурентів.

Крім того, під час зустрічі обговорювалось питання необхідності внесення змін до ліцензійних  умов  провадження  господарської діяльності з  надання  послуг  і  виконання  робіт  протипожежного призначення. Останні, як зауважив Олексій Мірошниченко, примушують суб’єкта господарювання вводити змонтовані системи протипожежного захисту за участю посадових осіб Держслужби з надзвичайних ситуацій, які взагалі не мають на це відповідних законодавчих повноважень. 

Заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко також порушив питання відносно деяких проектів урядових постанов, розроблених службою, про додаткові платні послуги, що передують отриманню дозволу, нав’язують на договірній основі оплату контрольно-наглядових функцій та завдань, які суб’єкт господарювання має виконувати за законом. Олексій Мірошниченко також звернувся до Анатолія Бойка з проханням врахувати пропозиції Федерації роботодавців України при розробці нових Правил пожежної безпеки. 

За результатами зустрічі була досягнута домовленість про оперативне реагування на порушені Федерацією роботодавців України проблемні питання, а також налагоджено комунікативний зв’язок з департаментами, відповідальними за супроводження тих чи інших питань.