ФРТУ та Мінінфраструктури визначили пріоритети співпраці у 2014 році

16 січ. 2014

Київ, 16 січня 2014 року. У 2014 році Федерація роботодавців транспорту України (ФРТУ) та Міністерство інфраструктури України продовжать системну співпрацю над вирішенням першочергових для роботодавців транспортної галузі питань. Пріоритети співробітництва ФРТУ та Міністерства обговорювалися під час зустрічі Міністра  інфраструктури України Володимира Козака та голови Федерації Ореста Климпуша.

Зокрема ФРТУ та профільне міністерство мають намір зосередитися на формуванні умов для підвищення конкурентоспроможності транспортних підприємств, посиленні їх захисту та підтримки. Спільно з Міністерством та профспілками роботодавці контролюватимуть хід виконання Галузевих угод у сфері морського, авіаційного та автомобільного транспорту, долучаться до оцінки умов концесійних угод у морській підгалузі та реалізації реформи.

Володимир Козак відзначив високий рівень співпраці з галузевими професійними об’єднаннями роботодавців та профспілками. «ФРТУ зарекомендувала себе як активна сторона соціального діалогу на галузевому рівні. Завдяки конструктивній співпраці з об’єднанням роботодавців транспортної галузі нам вдалося підписати  три Галузеві угоди, плідно попрацювати  над ключовими нормативно-правовими актами – законом «Про морські порти», проектами законів «Про автомобільний транспорт», «Про залізничний транспорт», - повідомив Міністр.

У 2014 році Міністерство та ФРТУ зосередяться також на вдосконаленні системи оподаткування та тарифної політики перевізників. «У першочерговому порядку необхідно змінити чинну тарифну політику щодо перевезення пасажирів автобусами приміського та міжміського внутрішньообласного сполучення. Вважаємо, таким перевізникам необхідно надати право встановлювати вільні тарифи, як це вже реалізовано в міжобласному сполученні», - зазначив Орест Климпуш. Серед напрямів подальшої співпраці – створення стимулів для оновлення та придбання нового рухомого складу українського виробництва, удосконалення автобусних мереж тощо.

Під час зустрічі Орест Климпуш також звернувся до Володимира Козака з пропозицією взяти під особистий контроль питання щодо своєчасності відшкодування втрат за пільгові перевезення пасажирів. «До Федерації продовжують надходити звернення перевізників з проханням допомогти у врегулюванні цього питання. Тому звертаюся з пропозицією розробити альтернативний механізм відшкодування втрат за пільгові перевезення. ФРТУ ініціює нараду за участі представників міністерств та відомств, перевізників, галузевих роботодавців та профспілок. Ми готові долучитися до цієї роботи та поставити крапку у цьому наболілому для роботодавців питанні», - поінформував голова ФРТУ.